آغاز ساخت 30 هتل جدید 4 و 5 ستاره در دولت روحانی

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت که در سه سال فعالیت دولت یازدهم بخش خصوصی ساخت 30 هتل جدید چهار و پنج ستاره را در کشور آغاز کرد .

سعید شیرکوند روز یکشنبه در آئین بهره برداری از فاز نخست مراکز اقامتی جنگلی منطقه نمونه گردشگری جوارم مازندران واقع در شهر زیراب ، افزود : هم اکنون 150 هتل چهار و پنج ستاره توسط بخش خصوصی در کشور در دست ساخت است . 

وی گفت : خوشبختانه با روی کار آمدن دولت یازدهم و برداشته شدن بعضی از موانع از جمله به فرجام رسیدن برجام ، سرمایه گذاری برای ساخت هتل و مراکز اقامتی در کشور شتاب گرفته است .  
معاون سازمان میراث فرهنگی با اعلام این که رویکرد دولت تدبیر و امید رقم زدن اتفاق های مهم در حوزه گردشگری است ، افزود : این در حالیست که پیش از این حتی در برنامه پنجم توسعه کشور نامی از گردشگری به عنوان صنعت برده نشده بود. 

وی ادامه داد : گردشگری بخشی از اقتصاد کشور است و نباید تنها به سفر کردن خلاصه شود ، برای این که وقتی گردشگری را در سفر خلاصه کنیم علاوه بر به خطر افتادن امنیت شهروندان مقصد سفر ، در آمدزایی به همراه نخواهد داشت . 

شیرکوند رویکرد دولت یازدهم را تعریف گردشگری به عنوان صنعت معرفی کرد و گفت : وقتی گردشگری به عنوان صنعت تعریف شود ، فعالیت های سازمان یافته شده و مکانیزم عرضه و تقاضا بر آن حاکم می شود. 

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی کشور تاکید کرد : هم اکنون به دلیل نبود ساماندهی درست برای استفاده از ظرفیت و مواهب الهی گردشگری همچون دریا و جنگل ، مخاطرات و آسیب های زیست محیطی و تخریب در این حوزه به وجود می آید . 

وی افزود : با رعایت شاخص های مورد نظر ، امور این بخش ساماندهی می شود تا صنعت پاک و سبز گردشگری که سالهاست از دیگر کشورها عقب ماند به جایگاه واقعی خود در کشور برسد .  
شیرکوند تقابل دادن گردشگری با هنجارها و ارزش های دینی و مذهبی را اشتباه دانست و گفت : 2 سال اخیر و با رشد ورود گردشگران خارجی به کشور ، گزارشی مبنی بر نادیده گرفتن ارزش های اخلاقی از سوی آنان گزارش نشده است . 

پارک جنگلی جوارم واقع در زیراب شهرستان سوادکوه با وسعت بیش از 400 هکتار یکی از مناطق نمونه گردشگری مازندران است. در فاز نخست 10 کلبه با سرمایه گذاری 15 میلیارد ریال در این پارک به بهره برداری رسید . 

قرار است در فازهای بعدی 88 کلبه و متل جنگلی در این پارک ساخته و بهره برداری شود .  
 

[ منبع این خبر سایت عصرایران، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی