کشف 101 قطعه شیء تاریخی در کرج

رئیس پلیس البرز اعلام کرد که با دستگیری اعضای یک شبکه قاچاق آثار باستانی در این استان، 101 قطعه شیء تاریخی مربوط به هزاره اول پیش از میلاد کشف شد.

به گزارش ایرنا، سردار بخشعلی کامرانی صالح گفت: به دنبال اطلاع رسانی یک شهروند البرزی درخصوص معامله اشیای تاریخی توسط یک باند، موضوع به صورت ویژه دردستورکار پلیس آگاهی این استان قرارگرفت.

وی اضافه کرد: این شهروند به پلیس گفت که دو هفته پیش ازطریق یکی از دوستان خود با فردی به نام (ب ) که قصد فروش اشیای تاریخی با قیمت هنگفت داشته ، آشنا شده است.

وی گفت : فروشنده اشیاء عکس های عتیقه ها را ازطریق تلگرام به افراد مورد نظر خود ارسال می کرد و درصدد مشتری یابی بوده است.

کامرانی صالح افزود: با راهنمایی های پلیس آگاهی شهروند البرزی با تماس تلفنی درخصوص معرفی مشتری با فروشنده اشیاء قرارگذاشت که بلافاصله با هماهنگی مقام قضایی، دوتیم نامحسوس، شناسایی و دستگیری متهم اصلی را آغاز کردند.

وی اظهار داشت: پس از قرار ومدارها ، پلیس در محل نگهداری اشیاءعتیقه حاضر شد.

وی گفت : بلافاصله تیم های عملیاتی وارد عمل شده و سه متهم را در این مکان دستگیر کردند که 101 قطعه اشیاء تاریخی شامل انواع ظروف ، مجسمه انسان و گلدان کشف شد.

این فرمانده بیان داشت : متهم اصلی مالکیت اشیاء را پذیرفته و اظهارکرده که آن ها را از شهرستان ساوه به مبلغ 150 میلیون ریال خریداری و قصد فروش این آثار را داشته است.

وی یادآورشد: پس ازانجام تحقیقات توسط کارشناسان میراث فرهنگی استان البرز صحت تاریخی بودن آن ها تایید ومشخص شد که مربوط به هزاره اول پیش ازمیلاد بوده است .


[ منبع این خبر سایت عصرایران، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی