کاهش روند رسیدگی به شکایات شرکت‌های حمل بار و مسافر

کمیسیون عمران

کمیسیون عمران مجلس روند رسیدگی به شکایات شرکت‌های حمل بار و مسافر را با تصویب لایحه اصلاح تبصره یک ماده 31 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی را تصویب کرد.

صدیف بدری در گفت‌وگو با ایسنا گفت: تبصره یک ماده 31 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی می گوید «شرکت‌های حمل بار و مسافر که مرتکب تخلفات رانندگی می شوند بعد از گزارش سازمان حمل و نقل پایانه‌های کشور و شهرداری بسته به نوع و تعداد تخلفات مشمول جریمه و مجازات می شوند و در صورت شکایت هیاتی قضایی شکایت را بررسی می‌خواهد کرد»

وی ادامه داد: در صورت اعتراض شرکتها به رای صادره هیاتی به ریاست یکی از قضات دستگاه قضایی به شکایات رسیدگی می کند اما صدور حکم زمان زیادی به طول می انجامد به همین دلیل شرکت‌های شاکی به دیوان عدالت اداری اعتراض می کنند. لایحه مذکور فرآیند طولانی فوق را با حذف هیات رسیدگی کننده قضایی و مراجعه مستقیم شُکات به دیوان عدالت اداری کوتاه می کند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس از تصویب این لایحه در کمیسیون عمران خبر داد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس همچنین از تصویب کلیات طرح اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان خبر داد و افزود: به دلیل عزم وزارت راه و شهرسازی برای ارائه لایحه ای در این خصوص کمیته ای متشکل از وزارت راه و شهرسازی و کمیسیون عمران با هدف هم‌افزایی دولت و مجلس مسئله را رسیدگی می کنند.

انتهای پیام[ منبع این خبر سایت ایسنا، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی