کلاهبرداری ۶۰ میلیاردی از شهروندان

ایلنا: فرمانده انتظامی شرق استان تهران از دستگیری اعضاء یک باند کلاهبرداری در پاکدشت خبرداد که با جعل اسناد، ‌اقدام به کلاهبرداری ۶۰ میلیاردی از شهروندان کرده بودند.

کلاهبرداری ۶۰ میلیاردی از شهروندان

به گزارش ایلنا، سردار"عبدالرضا ناظری" فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: در پی شکایت چند شهروند مبنی بر فروش یک باب منزل شخصی به چند نفر، ‌موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیمی از کارآگاهان پلیس پاکدشت قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: ماموران انتظامی پس از انجام تحقیقات لازم و اطمینان از صحت و سقم موضوع و همچنین به دست آوردن شیوه و شگرد متهم، وی و همدستانش را دستگیر کردند.

سردار ناظری با بیان اینکه به محض دستگیری متهمان شکایت های متعددی درخصوص کلاهبرداری از این اشخاص به پلیس آگاهی اعلام شد، افزود: تاکنون 20 تن از مالباختگان این پرونده شناسایی و در این رابطه هفت نفر نیز دستگیر شده اند.

بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، وی گفت: متهمان در پلیس آگاهی به کلاهبرداری 60 میلیارد ریالی از شهروندان با فریب آنها جهت فروش زمین و خانه، استفاده از حواله های سنگ ساختمانی جعلی، شناسایی و فروش زمین هایی که مالک آنها مشخص نیست، انجام کارهای غیرقانونی در ادارات دولتی، اجیر نمودن اشخاصی با هویت های جعلی و... اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران در پایان یادآور شد: شهروندان در انجام معاملات و کارهای روزمره، به کسانی که خود را به عنوان افراد صاحب نفوذ معرفی می کنند اعتماد نکنند و امور کاری خود را با مشورت با افراد خبره و آگاه انجام دهند.

 [ منبع این خبر سایت ایلنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی