جمع‌آوری ۱۴ شبکه تکدی‌گری در شهر تهران/ درآمد ۲۰ میلیون تومانی سرشبکه‌ها

جمع‌آوری ۱۴ شبکه تکدی‌گری در شهر تهران/ درآمد ۲۰ میلیون تومانی سرشبکه‌ها

فرماندار تهران گفت: در سطح شهر تهران ۱۲ شبکه تکدی‌گری افراد بزرگسال و دو شبکه تکدی‌گری کودکان شناسایی و نسبت به جمع‌آوری آنها اقدام شده است.

به گزارش ایلنا، عیسی فرهادی در رابطه با طرح جمع‌آوری متکدیان در شهر تهران اظهار کرد: در سطح شهر تهران حدود ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار متکدی مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: متکدیان به دو گروه زیر ۱۵ سال و بالای ۱۵ سال تقسیم می‌شوند و افراد زیر ۱۵ سال توسط بهزیستی و افراد بالای ۱۵ سال توسط شهرداری ساماندهی خواهند شد.

فرماندار تهران درباره اقدامات صورت گرفته به منظور جمع‌آوری متکدیان از سطح شهر تهران اظهار کرد: طی روزهای اخیر یک هزار و ۸۰۰ متکدی از سطح شهر تهران جمع‌آوری شدند که ۳۵۰ نفر از آنها کودکان زیر ۱۵ سال بودند.

فرهادی از راه‌اندازی دو مرکز سامانسرا در شهر تهران به منظور حضور متکدیان جمع‌آوری شده خبر داد و تصریح کرد: شهرداری تهران دو مرکز سامانسرا در سطح شهر تهران راه‌اندازی کرده تا متکدیان جمع‌آوری شده به این سامانسراها ارجاع داده شوند.

وی با اشاره به غربالگری متکدیان جمع آوری شده گفت: متکدیانی که از سطح شهر جمع‌آوری می‌شوند، مورد غربالگری قرار گرفته و اگر نیاز درمانی داشته باشند، برای حل مشکلات آنها اقدام می‌شود.

 فرماندار تهران با بیان اینکه متکدیان نیازمند، از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره) مورد حمایت قرار می‌گیرند، اظهار کرد: متکدیانی که به‌دلیل مشکلات شدید مالی مجبور به تکدی‌گری باشند، مورد حمایت کمیته امداد قرار گرفته و به آنها خدماتی ارائه می‌شود.

فرهادی افزود: متکدیان اگر بزرگسال و شهرستانی باشند به شهرهای خود ارجاع داده شده و اگر کودک بی‌سرپرست باشند به سازمان بهزیستی تحویل داده می‌شوند.

وی با اشاره به صدور بیمه سلامت برای متکدیان جمع‌آوری شده تصریح کرد: متکدیانی که از سطح شهر جمع‌آوری می‌شوند پس از ساماندهی شرایط برای صدور بیمه سلامت آنها فراهم شده و اگر نیاز درمانی داشته باشند، مراحل درمان آنها آغاز می‌شود.

فرماندار  تهران با اشاره به شناسایی شبکه‌های تکدی‌گری در شهر تهران خاطرنشان کرد: با کمک نیروی انتظامی، سازمان بهزیستی و شهرداری تهران ۱۲ شبکه بزرگسال تکدی‌گری و دو شبکه تکدی‌‌گری زیر ۱۵ سال شناسایی شده و نسبت به دستگیری سرشبکه‌های آنها اقدام شده است.

فرهادی در رابطه با درآمد سرشبکه‌های تکدی‌گری گفت: برخی از سرشبکه‌های تکدی‌گری در ماه درآمدی بیش از ۲۰ میلیون تومان نیز دارند و بیشتر این درآمد نصیب سر شبکه می‌شود.

وی در رابطه با زمان در نظر گرفته شده برای اتمام طرح جمع‌آوری متکدیان در شهر تهران، اذعان کرد: طرح جمع‌آوری متکدیان تهرانی تا پایان مهرماه به اتمام خواهد رسید و بعد از آن طرح جمع‌آوری شبه متکدیان را آغاز خواهیم کرد.

فرماندار تهران ساماندهی متکدیان ۲۰ نقطه شهر تهران را از جمله اصلی‌ترین برنامه‌های طرح جمع‌آوری شبه متکدیان دانست و افزود: چهارراههای ۲۰ نقطه از شهر تهران شناسایی و متکدیان آنها جمع‌آوری شده و پیش‌بینی می‌شود متکدیان این نقاط در سراسر شهر پراکنده شوند.

فرهادی  از مردم درخواست کرد به هیچ‌وجه به متکدیان کمک نکرده و در صورت شناسایی متکدیان نیازمند، با شماره تلفن های ۱۸۸۸ و ۱۳۷ شهرداری و یا شماره تلفن ۱۱۰ پلیس تماس گرفته تا نسبت به کمک به متکدیان اقدام شود.

وی  با ارائه آماری از تعداد معتادان متجاهر جمع‌آوری شده در شهر تهران خاطرنشان کرد: طی ۱۰ ماهه گذشته ۶ هزار معتاد متجاهر از سطح شهر تهران جمع‌آوری شده و این افراد به کمپها منتقل شده‌اند؛ در دو هفته اخیر نیز موفق به جمع‌آوری دو هزار معتاد خیابانی از سطح شهر تهران شده‌ایم.[ منبع این خبر سایت ایلنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی