سوءگیری‌های سیاسی به آموزش و پرورش آسیب وارد می‌کند

ایلنا: رئیس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکتهای مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدرسه داری، مهمترین تجلی مشارکت مردمی در آموزش و پرورش است.

سوءگیری‌های سیاسی به آموزش و پرورش آسیب وارد می‌کند

به گزارش ایلنا، مرضیه گُرد در همایش کیفیت بخشی به مدارس غیردولتی ویژه موسسان، مدیران و کارشناسان مدارس غیردولتی استان کرمان  ضمن  تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، خاطر نشان کرد: اعتقاد به مردم و باور آنها ، توجه به اصل سلامت و ارتقاء عزتمندی ایران و ایرانیان در جهان  از مهمترین دستاورد های دولت تدبیر و امید هستند.

وی با بیان اینکه  رسیدگی به امر آموزش و پرورش یکی از اولویتهای دولت است افزود: در مقایسهای که میان سه سال گذشته با سالهای قبل از آن صورت گرفته، درآمد دولت در شش سال گذشته  80 برابر شده بود که  سهم آموزش و پرورش از آن  54 درصد بوده اما با توجه به کاهش در آمد های دولت در سال های اخیر سهم آموزش و پرورش به 88 درصد رسیده است.

گُرد  از آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین و مهمترین دستگاه اجرایی کشور نام برد و گفت: بعضا به دلیل عام بودن آموزش و پرورش، نگاههای غیرتخصصی به این حوزه وجود دارد و هر فردی راهکارهای غیرکارشناسی را ارائه میدهد.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکتهای مردمی و خانواده وزارت  آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: سوءگیریهای سیاسی نیز از سوی دیگر بر بدنه آموزش و پرورش آسیب وارد می‌کند.

مرضیه گُرد مشارکت در امر آموزش و پرورش را ضروری خواند و افزود:  اگر دستگاه‌های مختلف برای توسعه در امر تعلیم و تربیت مشارکت نکنند، با یک فاجعه بزرگ مواجه میشویم.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: هر کجا بحث توسعه فرهنگی، اقتصاد و عمرانی وجود دارد، نگاه‌ها و توقعات به آموزش و پرورش می‌شود، پس باید حمایتها و برنامه‌های ویژه نیز از آموزش و پرورش صورت گیرد.

مرضیه گُرد خاطرنشان کرد:  ایرادی را که بر پایین بودن کیفیت آموزشی در مدارس غیردولتی مطرح می‌کنند، قبول نداریم، زیرا  60 درصد معدل نهایی کتبی در مدارس غیردولتی بالای 17 است.

وی ابراز کرد: امسال از 15 مدرسه رتبه اول در تهران 10 مدرسه غیردولتی هستند و از میان 100 رتبه برتر نمرات نهایی دانش‌آموزان سال سوم متوسطه دوره دوم  62 مورد مربوط به مدارس غیردولتی است.

گُرد با بیان اینکه رویکرد اصلی تاسیس مدارس غیر دولتی فرهنگی و تربیتی بوده است و امام خمینی (ره) نیز بر آن تاکید داشته‌اند گفت: معیار و اساس فعالیت وزارت آموزش و پرورش در زمینه مدارس غیر دولتی سند تحول بنیادین است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به راه اندازی صندوق حمایت از موسسان مدارس غیر دولتی گفت: حمایت از مدارس غیر دولتی را وظیفه خود می دانیم.

گرد مستندسازی صورت گرفته در مدارس غیردولتی استان کرمان را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد:  در مدارس غیردولتی ما اتفاقات و اقدامات خوبی صورت می‌گیرد، اما این اقدامات باید  مستندسازی و اطلاع رسانی  شوند.

 [ منبع این خبر سایت ایلنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی