اظهارات سخنگوی کانون کارگردانان درباره برخی حواشی اخیر سینما

سخنگوی کانون کارگردانان سینمای ایران درباره ممنوع‌الفعالیتی برخی سینماگران و نیز عدم نمایش فیلم «لانتوری» در سینماهای حوزه هنری نقطه‌نطرات این کانون را مطرح کرد. آفتاب‌‌نیوز : محمدعلی سجادی در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: کانون کارگردانان سینمای ایران معتقد است تحریم فیلم «لانتوری» و نمایش ندادن آن در تعدادی از سینماهای کشور و نیز ممنوع‌الفعالیتی بعضی از سینماگران در تداوم همان فضای اختلال روانی وارد شده بر سینماست که به نظر می‌رسد با توجه به فروش خوب فیلم‌ها، حاصلی جز کُند کردن روند تولید فیلم و ارتباط با مخاطب ندارد.
او ابراز عقیده کرد: این عادلانه نیست که در شرایط فعلی که توازنی میان تولید و موقعیت نمایشی فیلم‌ها وجود ندارد، یک فیلم سینمایی به این شکل تحریم شود، چرا که به نظر می‌رسد این جزو بازی‌های خارج از قاب سینماست که به سینمای ایران تحمیل می‌شود.
وی با انتقاد از اتفاقی که برای فیلم «لانتوری» رخ داده است، گفت: سالن‌هایی که این فیلم را نمایش نمی‌دهند متعلق به مردم و سینمای ایران هستند و این برخورد مسلکی تداوم همان اختلالی است که به آن اشاره کردم.
سجادی ادامه داد: موضوع مهم دیگر این روزهای سینما، ممنوع‌الفعالیت کردن تعدادی از سینماگران است که آن هم در قالب همین اختلال می‌گنجد، چرا که همکاران ما بارها تأکید کرده‌اند که خودشان درخواستی برای پخش تیزرهای آثار خود از شبکه‌های ماهواره‌ای نداشته‌اند و آنچه اتفاق افتاده به نظر می‌رسد سوءتفاهم باشد که قرار است در گفت‌وگوها حل شود.
وی با تأکید بر اینکه به هر حال همان تیزرهای پخش شده هم از تولیدات سینمای ایران بوده‌اند که براساس موازین همین کشور تولید شده‌اند، خاطر نشان کرد:‌ باید تلاش کنیم در جهت تقویت تولیدات سینمایی اقدام شود نه اینکه، به این شکل مانع‌ تراشی صورت گیرد.[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی