تصفیه خانه پساب مجتمع سبا فولاد مبارکه به بهره برداری رسید

اصفهان- ایرنا- مسئول واحد بهره برداری و تعمیرات تصفیه و توزیع سیالات مجتمع فولاد سبا از واحد های وابسته به فولاد مبارکه گفت: تصفیه خانه پساب سبا با بازیافت 1.8 میلیون مترمکعب آب در سال به بهره برداری رسید.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی فولاد مبارکه، داریوش دریابار گفت: کارکنان سبا با بازیابی روزانه پنج هزار مترمکعب آب در واحد سیالات سبا و با رفع پانچ های عملیاتی، تست گرم و راه اندازی سیکل تصفیه پساب سبا، از هدر رفت پساب های صنعتی این مجتمع و انتقال آن به شبکه فاضلاب جلوگیری کردند.
وی با بیان اینکه تصفیه خانه پساب صنعتی فولاد سبا با ظرفیت 750 مترمکعب برساعت از خرداد امسال وارد مدار بهره برداری شد، افزود: با توجه به حجم پساب صنعتی فولاد سبا، این پسابها به کانال ورودی تصفیه خانه پساب این واحد هدایت و پس از تصفیه فیزیکی و شیمیایی آماده پمپاژ و ارسال به تصفیه خانه آب شد.
وی گفت:با توجه به عملیات تصفیه انجام گرفته بر روی این میزان پساب، بطور متوسط روزانه پنج هزار مترمکعب آب با کیفیت مطلوب به سیکل گردشی آب های صنعتی برگردانده می شود.
وی افزود: این میزان بازیافت در تصفیه خانه پساب، برداشت آب از شبکه آب خام ورودی به سبا را حدود 35 درصد و سالیانه بالغ بر1.8 میلیون مترمکعب کاهش می دهد.
دریابار گفت: راه اندازی تصفیه خانه پساب، کاهش هزینه قابل توجه ای را از محل قیمت تمام شده آب صنعتی و هزینه دفع پساب صنعتی برای این مجتمع خواهد داشت و این اقدام گام موثری در تحقق اهداف شرکت محسوب می شود.
فولاد مبارکه بزرگترین مجتمع صنعتی کشور و بزرگترین تولیدکننده فولاد تخت در خاورمیانه است.
ناحیه فولاد سبا زیر مجموعه مجتمع فولاد مبارکه در 45 کیلومتری جنوب غربی اصفهان و در شهرستان لنجان واقع است.
6027/7150[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی