حمایت از صندوق توسعه سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی

کمیسیون کشاورزی

کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز خود به بررسی نوسانات قیمت گوجه فرنگی و هم‌چنین حمایت هایی که باید از صندوق توسعه سرمایه‌گذاری انجام شود پرداخت.

علی وقف‌چی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به جلسه عصر امروز این کمیسیون اظهار کرد: موضوعات مربوط به حمایت از صندوق توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی از جمله مواردی بود که در جلسه امروز مورد رسیدگی قرار گرفت و مسئولان حاضر در جلسه نیز بر این باور بودند که باید مسیر رسیدن به تسهیلات هموارتر شود .

وی افزود:  متاسفانه سیستم بانکی کشور به گونه ای عمل می‌کند که نقدهای اساسی به آن وارد است ومشارکت واقعی و قدم به قدم بانک ها به جای اینکه کمک به کشاورزان و ارائه تسهیلات به آن‌ها باشد به دنبال دریافت اصل سود و یا جریمه پول خود است که نتیجه ای جز ورشکستگی کشاورز  ندارد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی تصریح کرد: در هیچ جای دنیا 15 درصد تسهیلات وجود ندارد و نتیجه این اقدامات تورم 30 درصدی است که باید دولت به فکر این مسأله باشد و سیستم بانکی هم جوابگوی مطالبات باشد.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی هم‌چنین اظهار کرد: بحران قیمت گوجه فرنگی از دیگر موضوعات مورد بحث در جلسه امروز کمیسیون بود زیرا این محصول با توجه به زحمتی که کشاورزان می کشند سیصد تومان زیرقیمت تمام شده به فروش می‌رسد و ما انتظار داشتیم مسئولین اجازه ندهند چنین وضعیتی رخ دهد.

وی افزود: مقرر شد جلسه ویژه ای روز سه‌شنبه تشکیل شده و مدیریت بازار محصولات کشاورزی مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام[ منبع این خبر سایت ایسنا، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی