چه بر سر نایب قهرمان اروپا آمده است؟

سیمئونه در نشست خبری خود تایید کرد که بازیکنانش به دلیل عصبی بودن و فشارهای زیاد، در زدن ضربات آخر دچار مشکل شده اند. این ضعفی است که ال چولو باید در بازی های بعدی برطرف کند در غیر این صورت با روندی که رئال و بارسا طی می کنند، رقابت برای قهرمانی غیرممکن خواهد شد. "اگر همینگونه ادامه دهیم، باید برای سقوط نکردن بجنگیم." این هشدار گریزمان به هم تیمی هایش پس از تساوی مقابل لگانس بود. به نظر می رسد که اتلتیکو هنوز در شوک شکست در فینال لیگ قهرمانان است. به گزارش "ورزش سه"، چند سالی است که اتلتیکو به مدعی سوم قهرمانی لالیگا پس از بارسلونا و رئال تبدیل شده است. در سال هایی که بارسلونا استیلای عجیبی بر لالیگا پیدا کرده، اتلتیکو همراه رئال یکی از تیم هایی بوده که توانسته قهرمانی را از چنگ بارسلونا خارج کند(2013-2014) اما شاگردان سیمئونه که تا چند ماه پیش رویای قهرمانی اروپا را نزدیک تر از همیشه به خود می دیدند، حالا پس از انجام دو بازی در لالیگا 4 امتیاز از دست داده اند؛ آن هم برابر دو تیمی که به تازگی از دسته پایین تر به لالیگا صعود کرده اند. اتلتیکو هنوز موفق نشده چهره اصلی و مدعی خود در لالیگا را نشان دهد. دو امتیاز از دو بازی به ظاهر آسان برابر آلاوس و لگانس، چیزی نبود که هیچکس پیش بینی اش را کند. سیمئونه حالا ضعیف ترین شروع خود در لالیگا را تجربه می کند.
در ماه آگوست هستیم و اتلتیکو 4 امتیاز از رئال و احتمالا بارسا(در صورت برد برابر بیلبائو) عقب افتاده است. با ادامه همین روند، شانس قهرمانی اتلتیکو کمتر از همیشه خواهد شد. اما واقعا چه بر سر نایب قهرمان اروپا آمده است که حتی نتوانسته از پس آلاوس و لگانس بر بیاید؟ عدم دقت در زدن ضربات آخر: اتلتی در دو بازی اخیر، 37 شوت به سمت دروازه حریفانش شلیک کرده اما تنها از روی نقطه پنالتی موفق به زدن یک گل شده است. روخی بلانکوس ها مقابل آلاوس در خانه 27 بار شوتزنی کردند اما تنها توسط گامیرو در دقیقه 92 موفق شدند به گل برسند. شب گذشته برابر لگانس هم 10 شوت از اتلتیکو دیدیم که هیچ ثمری نداشتند. نکته جالب این است که در همین دو بازی، تنها یک شوت به سمت دروازه اتلتیکو آمده و همان هم گل شده است. مانو گارسیا با گل دقیقه 94 خود، آب سردی روی هواداران اتلتیکو ریخت و توانست یان اوبلاک را مغلوب کند. یک شوت به سمت دروازه اتلتیکو و یک گل خورده که در نوع خود عجیب است. اتلتیکو خوب دفاع می کند اما می توان گفت در دو بازی اخیر از این ناحیه بدشانس هم بوده است. سیمئونه شب گذشته در نشست خبری خود تایید کرد که بازیکنانش به دلیل عصبی بودن و فشارهای زیاد، در زدن ضربات آخر دچار مشکل شده اند. این ضعفی است که ال چولو باید در بازی های بعدی برطرف کند در غیر این صورت با روندی که رئال و بارسا طی می کنند، رقابت برای قهرمانی غیرممکن خواهد شد. نمایش بد در نیمه های اول: اتلتیکو بازی های خود را خوب شروع نمی کند و به نظر، بازیکنان این تیم در نیمه اول از تمرکز کافی برخوردار نیستند. اینکه چرا اتلتیکو از لحاظ ذهنی در شروع مسابقات آماده نیست، ضعفی است که سیمئونه باید به دنبال برطرف کردنش باشد. اتلتیکو در نیمه اول هر دو بازی خود برابر آلاوس و لگانس، بسیار دور از انتظار بوده و در نیمه دوم، با وجود تلاش بسیار و ارائه بازی بهتر، نتوانسته بر حریف خود غلبه کند. نیمکت نشینی عجیب کاراسکو و گایتان: مشخص نیست سیمئونه به چه دلیل گایتان را روی نیمکت می نشاند. خرید جدید اتلتیکو که از بنفیکا آمده، کیفیت بالایی دارد و با ورودش به زمین، تاثیر مثبتی بر روند بازی گذاشته اما در هر دو بازی، سیمئونه او را روی نیمکت نشانده است.همین وضعیت در مورد کاراسکو حکم می کند. در روزهایی که سائول، کوکه، گابی و تیاگو، پایین تر از سطح انتظارات هستند، هافبک های طراح و خوش نقشی که شکل بازی اتلتیکو را زیباتر می کنند، روی نیمکت نشسته اند. همچنین اتلتیکو با وجود خلق موقعیت های زیاد در این دو بازی، نتوانسته فوتبال خوبی به نمایش بگذارد. این حقیقتی غیر قابل کتمان است. آیا این تیم هنوز در شوک شکست از رئال در فینال لیگ قهرمانان است؟ آیا سیمئونه هنوز نتوانسته ذهنیت تیمش را پس از آن شکست دراماتیک عوض کند؟
شاید پیغام گریزمان در انتهای بازی دیشب مبنی بر اینکه اتلتیکو با ادامه این روند باید برای سقوط نکردن بجنگد اغراق آمیز باشد اما این یک حقیقت است که اگر اتلتیکو هر چه زودتر به خود نیاید، میدان را به سود بارسا و رئال خالی خواهد کرد و این هرگز به سود لالیگا نیست.

[ منبع این خبر سایت عصرایران، ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی