پایان شانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک/ مرضیه برومند دبیر سال آینده شد

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک به گام آخر رسید. آغاز اختتامیه شانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارکبه گزارش خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شانزدهمین اختتامیه جشنواره نمایش عروسکی به دبیری مرضیه برومند با حضور علی مرادخانی، اتابک نادری، آتیلا پسیانی،؛ منیژه حکمت، فرشته طائرپور، محمود عزیزی، علیرضا خمسه، خسرو احمدی، مریم سعادت، پیمان شریعتی،  مهدی شفیعی، بهروز غریب پور، ددی بودامچی  رئیس یونیمای جهانی/ ایدویا مارتینز و جمعی از هنرمندان و خبرنگاران در سالن اصلی تئاتر شهر برگزار شد.

مرضیه برومند در ابتدا یادی از شوهر خواهر خود زنده یاد داوود رشیدی کرد که به همین منظور کلیپی از بازیگر «هزار دستان» پخش شد.

مرضیه برومند در خصوص داوود رشیدی بیان کرد: من ازش اجازه گرفتم تا شادیمان را ادامه بدهیم چون او عاشق شادی بود.

وی اظهار داشت: جشنواره رنگ رو به دنیای خاکستری آورد و فضای شهر را دگرگون کرد. البته  این کار با کمک‌های پیمان شریعتی و شهردارمنطقه ۱۱ تحقق یافته است.

وی افزود: هر جشنواره ای کم و کاستی‌های خودش را دارد. اما امیدوارم این کم و کاستی ها در دوره بعدی نباشد.

برومند تصریح کرد: اول از همه از بچه‌هایی که در جشنواره شرکت کرده‌اند و اثرشان قبول یا مردود شده است تشکر می‌کنم و بابت همه زحماتشان ممنونم.

وی افزود: برای اولین بار است که تمام کارهای اداری جشنواره در خارج از مجموعه اداری و در بخش خصوصی انجام شده است  که امیدوارم اتفاقی باشد تا دیکر گروهای جشنواره به بخش خصوصی اعتماد کنند.

مهدی شفیعی مدیر هنرهای نمایشی در پیامی برای شانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی بیان کرد: شانزدهمین جشنواره با مدیریت مرضیه برومند به خوبی برگزار شد و آرزو دارم همه آثار خوب جشنواره را تقدیم به مردم کنیم و در صحنه‌های تئاتر شاهد نمایش‌های عروسکی باشیم.

علی مراد خانی معاون هنرهای نمایشی وزارت ارشاد بیان کرد: از وجود چنین جشنواره هایی خوشحالم و هیچ گاه نباید مرضیه برومند در این مسیر خسته شود.

در این میان از سوی شانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی از ددی بودامچی رئیس یونیمای جهانی تقدیر و تشکر شد که وی به احترام در گذشت زنده یاد داوود رشیدی خواستار یک دقیق سکوت شد. 

همچنین وی  از مسئولان درخواست کرد تا اجرای نمایش های عروسکی مختص برگزاری یک جشنواره نباشد و در طول سال تحقق یابد.

در ادامه آتیلا پسیانی  نوشته روی لوح تقدیر ددی بودامچی را برای حاضران مراسم خواند و به وی تقدیم کرد.

همچنین اشک های شادی ددی بودامچی با دستان حضاران در سالن به منظور تبریک تولد وی از چشمانش جاری شد و مبارک این خوشحالی و غافلگیری را با صدا و حرکات جذاب خود تکمیل کرد.

در بین صحبت ها؛ تیزرهایی از مصاحبه با رضاکیانیان، بهروز غریب پور و مرضیه برومند پخش شد که مضمونش گفته‌هایی از محیط خانه نمایش عروسکی؛ سختی‌های شرکت کنندگان و ساخت ساختمان هنرمندان گفته شد.

مرجان پور غلامحسین کارگردان نمایش «پرواز 745» مورد تقدیر قرار گرفت اما به دلیل حضورش در ستاد برگزاری جشنواره مرضیه برومند بیان کرد که جایزه‌ای به وی نمی دهیم.

مهدی شفیعی در مراسم اختتامیه دبیری سال آینده جسنواره نمایش عروسکی را به عهده مرضیه برومند گذاشت.

شفیعی با بیان اینکه همه ما تعهد به تئاتر و نمایش عروسکی را یاد می‌گیریم، بیان کرد: همه ما شاهد اجرای متفاوت دوره شانزدهم جشنواره نمایش عروسکی بودیم که آثار بین المللی هم از کیفیت بالایی برخوردار بودند. دلیل این امر وجود خانه عروسک در این دو سال و ارتباط نزدیک برومند با هنرمندان شهرستانی بوده است.

در نمایش‌های فضای باز گروه موسوی رازی توانست جایزه ویژه دبیر را به خود اختصاص دهد. مرجان پورغلامحسین به دلیل حضورش در ستاد برگزاری جشنواره نتوانست جایزه دریافت کند.

در این مراسم صبری و اردلان برای اهدای جوایز خارجی روی سن آمدند و از گروه‌های خارجی روسیه برای نمایش اودیسه،‌نویسنده از هلند، هند برای نمایش بازتاب حقیقت، لهستان ترانه‌ای از ماه و خورشید، شیرین از کشور افغانستان شایسته دریافت لوح شدند.

انتهای پیام/
[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی