صدر اعظم اتریش: پناهجویان نجات یافته از دریا به کشور مبدا بازگردانده شوند

وین - ایرنا - کریستیان کرن صدر اعظم اتریش خواستار برگرداندن پناهجویان نجات یافته از دریا به کشور مبدا و یا به منطقه امن شد.

به گزارش ایرنا،وی در مصاحبه با روزنامه کلاینه زایتونگ تاکید کرد که پناهجویان باید در پناهگاه هایی اسکان داده شوند که مغایر با قوانین حقوق بشر نباشد و تمام استاندارد ها در آن رعایت شده باشد.
وی با اشاره به آن که طرح استرالیا برای اسکان پناهجویان سرانجام با شکست روبه رو شد، گفت : اتحادیه اروپا اجازه نخواهد داد که در داخل پناهگاه های کشور های ثالث ضرب و شتم کودکان، برخورد های غیر قانونی و ناسازگار با حقوق بشر صورت گیرد.
صدر اعظم اتریش خطاب به سران اتحادیه اروپا اعلام کرد که طرح اسکان پناهجویان در کشور دیگر می تواند امنیت مرزهای خارجی اروپا را نیز تامین کند. ما می توانیم اولین پناه گاه های خود را برای پناهجویانی که از دریا نجات می یابند در شمال آفریقا همراه با برق , آب و بقیه امکانات بنا کنیم.
کریستان کرن افزود : برای جمع آوری کردن این پناهجویان که از طریق دریا وارد یونان می شوند احتیاج به زمان طولانی نیست و می توان به سرعت طرح اسکان آنها را در دستور کار قرار داد.
پیشتر سباستین کورتز وزیر امور خارجه اتریش نیز با بیان اینکه به جای توافق با ترکیه بر سر پناهجویان بایستی به راه حل های دیگر توجه کرد, افزود، که هرگز نگفته است از روش استرالیا برای اسکان پناهجویان باید عینا کپی برداری کرد . منطق این را نشان می دهد که به انسان هایی که می خواهند برای رسیدن به اروپا راه های غیر قانونی از جمله دریا را طی کنند، بتوان مسیرهایی را جستجو کرد که به راحتی درخواست پناهندگی کنند.
وزیرامورخارجه اتریش تاکید کرد: باید اقداماتی که در این راستا و برای مراقبت از پناهجویان انجام می شود، ارزش های انسانی آن نیز کاملا رعایت شود.
این درحالیست که سازمان های حقوق بشری بارها اسکان پناهجویان را در کشورها ی ثالث مغایر با شرایط انسانی نامیده و گفته اند که بعد از بسته شدن جزایر ملنوس، نائورو و مانوس که محل اسکان آوارگان بودند , استفاده دوباره از این روش نتیجه ای جز خودکشی و صدمه زدن پناهجویان به خود را ندارد.
شبک **اروپام**441 **1917[ منبع این خبر سایت ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی