رشته اتومبیلرانی و موتورسواری در ایران از ضعف زیرساخت‌ها رنج می‌برد

صیدانلو
رئیس فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری ایران با بیان اینکه رشته اتومبیلرانی و موتورسواری در ایران از ضعف زیرساخت‌ها رنج می‌برد، گفت: رشته اتومبیلرانی و موتورسواری یکی از ورزش‌های پرهوادار و جزء ۵ رشته پرمخاطب در کشور است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، محمود صیدانلو امشب در مراسم کلنگ‌زنی پیست اتومبیلرانی و موتورسواری سردار جنگل گیلان با اشاره به زحمات مسئولان برای تاسیس یک پیست استاندارد در گیلان در مورد امتیازات این رشته ورزشی اظهار داشت: رشته اتومبیلرانی و موتورسواری یکی از 5 رشته پر مخاطب در کشور است.

رئیس فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر پرمخاطب بودن رشته اتومبیلرانی و موتورسواری در مورد بسط و گسترش این رشته گفت: این رشته در استان‌های مختلف علاقه‌مندان مختلفی دارد و بنا به شرایط هر استانی مورد توجه علاقه‌مندان است.

صیدانلو با اشاره به ضعف زیرساخت‌ها در کشور درباره توسعه زیرساخت‌های رشته اتومبیلرانی و موتورسواری در کشور گفت: این رشته نیازمند کمک‌هایی برای  توسعه زیرساخت در ابعاد مختلف است لذا به دلایل مختلف از رشته‌های دیگر ورزشی عقب هستیم.

رئیس فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مشکلات موجود در گیلان درباره مشکل اصلی این رشته توضیح داد: یکی از دلایل اصلی عقب ماندگی این رشته، مشکل نیازمندی این ورزش به مساحت زیاد برای پیست‌ها است و این امر هزینه‌های زیادی برای این رشته طلب می‌کند.

صیدانلو با بیان اینکه هیئت‌های استانی با مشکل فضای پیست‌ها درگیر هستند در مورد مشارکت ارگان‌های مختلف در امر ساخت این پیست اظهار داشت: ادارات مختلف می‌توانند با کمک به هیئت‌های اتومبیلرانی و موتورسواری کمک شایانی به این رشته کنند و امیدوارم این پیست در مدت زمان کوتاهی مورد بهره برداری قرار گیرد.

رئیس فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری جمهوری اسلامی ایران با بیان همکاری این فدراسیون در سطوح مختلف با هیئت استان‌ها در مورد کمک به هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری گیلان گفت: قول دادیم هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی گیلان را از لحاظ تجهیزات، مالی و فنی مورد حمایت قرار دهیم.

صیدانلو با تاکید بر کنترل هیجانات جوانان در جامعه در مورد احترام به نگاه‌های متفاوت به رشته اتومبیلرانی و موتورسواری بیان کرد: تفاوت‌ در کارها و نگاه‌ها باعث ایجاد توسعه در جامعه و تقابل‌ها باعث اختلاف می‌گردد و باید به جوانان برای کمک به این رشته احترام بگذاریم.

محسن واحدی نیز در این مراسم  با اشاره به تلاش‌های بلند مدت برای تاسیس این پیست اظهار داشت: هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری گیلان از سال 83 تاسیس شد و از سال 85 تمام فعالیت‌ها برای اجرای پیست انجام گرفت.

رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری استان گیلان با تأکید بر وجود پتانسیل بالای هیئت گیلان درباره افتخارات ورزشکاران گیلان گفت: گیلان در این رشته در کشور قهرمانان زیادی دارد و از پتانسیل زیادی برای افتخار آفرینی در کشور برخوردار هستیم.

واحدی با تاکید بر تمرکز بر ورزش‌های همگانی درباره استفاده همگانی از پیست بیان کرد: این مجموعه به‌گونه‌ای طراحی شده  که توانایی استفاده  همگان از این پیست امکانپذیر است و هیئت اتومبیلرانی بر روی همگانی بودن این ورزش اصرار دارد.

رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری گیلان با اشاره به تقدیر از این هیئت به‌دلیل اهمیت دادن به ورزش همگانی درباره شیوه مالکیت این پیست توضیح داد: این پیست توسط اداره کل ورزش و جوانان در اختیار هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری استان گیلان قرار داده شد و متعلق به جامعه موتورسواری و اتومبیلرانی کشور است.

واحدی با اشاره به کلنگ‌زنی نخستین پیست دراگ کشور در گیلان درمورد شرایط ویژه گیلان برای این رشته گفت: استان گیلان در زیر سطح دریا قرار دارد و این یکی از امتیازات مهم برای استان گیلان برای تاسیس پیست‌های اتومبیلرانی است و این قابلیت، استان گیلان را متمایز می‌کند.

رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری گیلان با تشکر از مسئولان استانی به جهت کمک در ساخت این پیست درمورد شرایط اجرایی و کمک ادارات و افراد مختلف گفت: در امر تجهیزات، بخش عمرانی استانداری زحمات بسیاری را متقبل شدند و بخشی از مشکلات این پیست در امر قیر نیز با کمک کوچکی نژاد نماینده مردم رشت مرتفع خواهد شد.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی