‌84 میلیارد تومان تسهیلات حمایتی به واحدهای صنعتی گلستان پرداخت شد

قوانلو صنعت گلستان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید، تاکنون ۸۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات حمایتی به واحدهای صنعتی استان پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حسینقلی قوانلو عصر امروز در جلسه شورای اداری و ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان با حضور وزیر کشور اظهار داشت:  در راستای پروژه های اقتصاد مقاومتی، وزارت صنعت حمایت از 7500 واحد صنعتی نیمه تعطیل و تعطیل و طرح‌های بالای 60 درصد پیشرفت را در برنامه قرار داده است.

وی افزود: با توجه به اینکه 97 درصد واحدهای صنعتی استان گلستان واحدهای کوچک و متوسط هستند این طرح در استان گلستان در اولویت قرار گرفت.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان گلستان تصریح کرد: براین اساس تا امروز یک‌هزار و 528 واحد صنعتی در سامانه بهین‌یاب از استان ثبت نام کردند که 710 واحد با 744 میلیارد تومان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تصویب شد.

قوانلو افزود: از این تعداد 283 طرح مربوط به بخش جهادکشاورزی، 7 طرح گردشگری و 420 طرح صنعتی است که تاکنون به تنها 10 درصد این واحدها تسهیلات پرداخت شده است که باید این سرعت افزایش یابد.

وی با اشاره به پرداخت 84 میلیارد و 600 میلیون تومان تسهیلات تاکنون گفت: استان گلستان سومین استان در کشور از نظر پرداخت تسهیلات برای راه اندازی واحدهای تولیدی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان تصریح کرد: 45 روز از زمان معرفی واحدهای تولیدی به بانک‌ها می‌گذرد و تا پایان شهریور ماه باید تمام این تسهیلات پرداخته شود تا واحدها بتوانند این سرمایه را به اشتغالزایی تبدیل کنند.

قوانلو گفت: اگر چاره‌ای جز تولید و رونق تولید نداریم باید مشکلات حل شود و هنوز برخی موارد و تصمیم‌های گرفته شده به بانک‌ها ابلاغ نشده است.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی