المپیاد ورزشهای بومی و محلی خراسان رضوی با قهرمانی گناباد پایان یافت

گناباد-ایرنا- نخستین المپیاد ورزشهای روستایی و بازیهای بومی و محلی استان خراسان رضوی در بخش آقایان که از دهه کرامت آغاز شده بود، عصر یکشنبه با قهرمانی تیم گناباد پایان یافت.

رئیس هیئات ورزشهای روستایی و بازیهای بومی و محلی خراسان رضوی در حاشیه رقابتهای نهایی این المپیاد که در روستای بیلند گناباد برگزار شد، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در پایان این المپیاد، تیم گناباد به عنوان میزبان این رقابتها در دو رشته هفت سنگ و خروس جنگی و در مجموع تیمی مقام نخست استان را کسب کرد.
محمد رضا خوش باطن گفت: همچنین در رشته الک دولک تیم تربت جام و در رشته دال پلان تیم تایباد مقام نخست را از آن خود کرد و شهرستان های خلیل آباد و تایباد به ترتیب مقام های دوم و سوم تیمی را در سطح استان خراسان رضوی به دست آوردند.
المپیاد ورزشهای روستایی و بازیهای بومی و محلی خراسان رضوی با حضور 600 ورزشکار و 100 تیم از 24 شهرستان این استان در رشته های دال پلان، هفت سنگ، الک و دولک و خروس جنگی در دو بخش آقایان و بانوان از دهه کرامت در مناطق شهرستانهای مختلف استان آغاز شده بود و مرحله نهایی بخش خواهران چند روز گذشته در مشهد و بخش آقایان به میزبانی گناباد برگزار شد.
روستای بیمرغ شهرستان گناباد همچنین 10 روز گذشته میزبان بخش منطقه ای این رقابتها بود که در آن مسابقات هم تیمهای کاشمر و گناباد با غلبه بر حریفان خود به مرحله بعدی صعود کردند.
از مجموع دو میلیون ورزشکار رشته های روستایی و بازیهای بومی و محلی کشور، حدود یکصد هزار نفر در استان خراسان رضوی سازماندهی شده و فعالیت دارند.
7545/2095/6012[ منبع این خبر سایت ایرنا، ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی