استاندار خراسان جنوبی: احساس اعتماد برای سرمایه گذاران ایجاد شود

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: باید فرهنگ سرمایه گذاری، تولید و کارآفرینی در جامعه نهادینه شود و از طرف دیگر احساس اعتماد و امنیت قلبی را برای افراد سرمایه گذار توانمند در استان ایجاد کنیم.

سید علی اکبر پرویزی روز یکشنبه در دیدار با دهیاران، اعضای شورای اسلامی شهرستان، شهر، بخش و رئیسان شوراهای اسلامی روستاهای طبس افزود: برای حل مشکل اشتغال نیاز به سرمایه گذاری است.
وی با انتقاد از تغییر ضوابط سرمایه گذاری در کشور گفت: هر دولت و مجلسی که بر سر کار می آید ده ها قانون را تغییر می دهد.
وی ادامه داد: وقتی می گویند سرمایه گذاران مناطق محروم از دادن مالیات تا ده سال معاف هستند، از زمان تصویب این قانون باید تا ده سال از زمان سرمایه گذاری، فرد معافیت مالیاتی داشته باشد اگرچه قانون اصلاح شود اما مشمول افرادی که تا پیش از این سرمایه گذاری کردند، نشود.
وی ابراز کرد: پایداری در قوانین و اعتماد عمومی به سرمایه گذاری دو موضوع مهم در خصوص سرمایه گذاری است.
وی در خصوص مشکلات صنایع طبس گفت: مشکلات صنایع شهرستان پیگیری شد و به زودی با سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به این منطقه این مساله بررسی خواهد شد.
وی ادامه داد: برای حل مشکل کارخانه زغال کک طبس توافق هایی صورت گرفته است که در سه مرحله 300 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شود و یک سوم این مبلغ را آنها پرداخت کنند و دو سوم را بانک عامل، امیدواریم امسال این پروژه به بهره برداری برسد.
استاندار خراسان جنوبی افزود: در خصوص معدن پروده چهار نفر از وزیران از میرمحمد صادقی مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی خواستند که این پروژه از حالت عادی خارج شود و در اولویت فاینانس قرار بگیرد.
پرویزی در ادامه اظهار کرد: درسه سال گذشته در روستاها تحول بزرگی اتفاق افتاده و حمایت های جدی دولت باعث سر و سامان یافتن مسائل روستاها شده است و با وجود همه تنگناهایی که دولت داشته وضع دهیاری ها و شهرداری ها به ویژه دهیاری ها بهتر از ادارهها بود.
وی ادامه داد: در سال گذشته بیش از 500 میلیارد ریال اعم از منابع مالی، قیر رایگان و ماشین آلات به دهیاری ها و شهرداری های شهرستان طبس کمک شده است.
وی تعدد نیروهای شهرداری ها را از مشکلات این نهاد عنوان کرد و گفت: شهرداری ها هر چه بودجه دریافت می کنند صرف پرداخت حقوق کارگران می شود و در حوزه اجرا خیلی نتوانسته اند کار بکنند.
وی ادامه داد: هر نیروی شهرداری به طور مستقیم سالانه 300 میلیون ریال برای شهرداری ها هزینه دارد.
وی افزود: باید شوراها شجاعت و صداقت به خرج دهند در جهت کاهش نیروها و تخصصی کردن نیروها کمک کنند.
استاندار خراسان جنوبی با قدردانی از تلاش های شوراها در روستاها و سر و سامان دادن به دهیاری ها بیان کرد: انتظار از شورای روستاها و دهیاران متفاوت از گذشته است، باید شوراها و دهیاری ها به مشکلات اساسی گرچه کوچک که میان مردم است توجه کنند.
استاندار خراسان جنوبی در ادامه با اشاره به دریافت حق جلسه توسط اعضای شوراهای اسلامی شهر گفت: اعضای شورا به اسم حق جلسه حقوق هایی حتی بیشتر از شهردار می گیرند که این خیانت است.
پرویزی فزود: کسانی که نامزد شورا می شوند و ادعا می کنند که به خاطر مردم به میدان آمده اند اگر به مردم اطلاعات بدهیم که در دوره های گذشته چه پول هایی از مردم گرفتند فکر می کنم رسوا شوند.
وی بیان کرد: شوراها طبق قانون در ماه دو حق جلسه می توانند داشته باشند نه این که آنقدر حق جلسه درست کنند که از حقوق شهردار هم بیشتر دریافت کنند و دریافت این پول ظلم و غیر قانونی است و به سازمان بازرسی نامه خواهم نوشت تا در استان خلافی انجام شده پیگیری کنند.
وی با تاکید بر این که در مسائل مالی با احدی تعارف ندارم، افزود: افرادی که رعایت نمی کنند دقت کنند و هر عضو شورا که پول اضافی گرفته است باید اصلاح کنند و الا سازمان بازرسی و دادگستری را بسیج می کنم تا برخورد کنند.
وی گفت: شما اگر خادم ملت هستید باید خادم باشید نه این که دنبال منافع شخصی باشید.
وی ادامه داد: در شهرستانی اعضای شورا ماهانه 36 میلیون ریال دریافتی دارند و بدون بیمه، مالیات و کسورات، حقوق دریافت می کنند که این در شأن شوراها و خادمین ملت نیست.
وی تصریح کرد: این مورد مربوط به طبس نیست بلکه در کل استان هست و حتما ورود پیدا خواهیم کرد که جلو این کارها را بگیریم و تلاش خواهیم کرد که پول رفته را باز گردانیم.
امام جمعه طبس نیز پس از سخنان استاندار از وی به خاطر صراحت کلام و هشدار جدی در این ارتباط از وی قدردانی کرد.
2047/7217/[ منبع این خبر سایت ایرنا، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی