کشف کالای قاچاق 153 ميلياردی در زنجان

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سردار علیرضا صالحی، اظهارداشت: طی پنج ماه گذشته، ماموران انتظامی استان زنجان با اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا در سطح استان موفق به شناسایی چندین محل دپوی انواع كالای قاچاق و توقیف 253 دستگاه خودروی حامل کالای قاچاق شدند.
 
وی افزود: با اجرای این طرح، انواع کالای قاچاق از قبیل البسه ، داروی غیر مجاز و قاچاق ، چای خارجی ، انواع مواد دخانی ، انواع لوازم خانگی، لوازم آرایشی بهداشتی ، کولر گازی ، لوازم آشپزخانه و سایر اقلام ضد فرهنگی و قاچاق کشف شد.
 
این مقام انتظامی به رشد 25 درصدی کشفیات کالای قاچاق در سالجاری در مقایسه با مدت مشابه  سال گذشته اشاره کرد و گفت: ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه طی پنج ماه گذشته 153 میلیارد ریال برآورد شده است.
 
سردار صالحی با بیان اینکه 57 نفر قاچاقچی كه به صورت عمده اقدام به قاچاق می كردند، دستگیر شدند، تصریح كرد: 50 پرونده در این راستا تشکیل و جهت رسیدگی به مراجع قضائی ارجاع داده شده است.
 
وی اظهار داشت: با همکاری گمرک و فرماندهی انتظامی استان زنجان مقدار قابل توجهی از كالاهای قاچاق مکشوفه منهدم شدند.
 
فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه پدیده قاچاق به اقتصاد کشور ضربه می زند، خاطرنشان کرد: تمام سعی و تلاش پلیس بر این است با همکاری و همدلی مردم و دیگر سازمان های مرتبط بتواند این پدیده را به حداقل رسانده و آن را به صورت ریشه ای برطرف کند.
 
سردار صالحی در پایان با اشاره به اینكه استان زنجان در مسیر ورود كالای قاچاق به كشور قرار دارد تاكید كرد: به منظور تولیداشتغال و ایجاد كسب كار برای جوانان، پلیس به جد در سطح استان با متخلفان اقتصادی و قاچاقچیان انواع كالاهای قاچاق برخورد قاطع و قانونی می كند.
انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت میزان، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی