ورود شش تانک دیگر و ادامه حملات هوایی ترکیه در جرابلس

خبرگزاری فرانسه از ورود شش دستگاه تانک دیگر از ترکیه به داخل اراضی سوریه خبر داد که در نزدیکی شهر جرابلس مستقر شده‌اند. جنگنده‌های ترکیه‌ای نیز بار دیگر مواضع نیروهای موسوم به "سوریه دموکرات" را در شمال سوریه بمباران کردند. آفتاب‌‌نیوز : دولت ترکیه امروز (شنبه) در ادامه عملیات "سپر فرات" در شمال سوریه شش دستگاه تانک دیگر را به نزدیکی شهر جرابلس فرستاد. این تانک‌ها از شهر مرزی "کارکامیش" ترکیه وارد سوریه شدند.
ترکیه روز چهارشنبه همزمان با آغاز حملات توپخانه‌ای و هوایی به مواضع داعش و کردها در داخل مرزهای سوریه که با مشارکت جنگنده‌های آمریکایی صورت گرفت، نیروهای ویژه خود را نیز به اطراف شهر جرابلس منتقل کرد تا در جنگ با داعش شرکت کنند.
همزمان شورشیان سوری که از سوی آنکارا حمایت می‌شوند عملیات خنثی سازی بمب در شهر جرابلس را که اخیرا از اشغال داعش خارج شده، ادامه می‌دهند.
از سوی دیگر ارتش ترکیه امروز حملات جدیدی را به پایگاه‌های نیروهای همپیمان گروه "سوریه دموکرات" در جنوب جرابلس انجام دادند. به گفته منابع محلی در این حملات جنگنده‌های ارتش ترکیه مناطقی را در روستای "تل عمارنه" در جنوب جرابلس هدف گرفتند که این حملات تلفاتی را در میان غیرنظامیان به دنبال داشت.
ترکیه از چهارشنبه گذشته عملیات سپر فرات را آغاز کرده و مدعی است هدف از این عملیات جنگ علیه داعش و شبه نظامیان کرد در سوریه است. به همین منظور ارتش ترکیه ده‌ها حمله هوایی را به اراضی سوریه انجام داد.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، با گذشت چهار روز از عملیات سپر فرات، روزنامه حریت نوشت که ترکیه حدود 50 تانک و 380 نظامی به داخل مرزهای سوریه فرستاده است؛ اقدامی که دولت سوریه آن را محکوم کرده است.
خبرنگار الجزیره نیز گزارش داد که نیروهای مسلح مخالف امروز شنبه شهرک الراعی در مرزهای ترکیه را در پی تسلط چند ساعته داعش تحت کنترل خود درآوردند.
منابع مخالف اظهار داشتند که در پی درگیری با داعش در غرب جرابلس روستای تل شعیر را تحت تسلط خود درآوردند. برنامه مخالفان در مرحله بعد پیشروی به سمت غرب و جنوب جرابلس است.


[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی