54 پروژه توسط دهیاری های بخش مرکزی بیرجند به بهره برداری رسید

بیرجند - ایرنا - بخشدار مرکزی بیرجند گفت: در هفته دولت 54 پروژه با 16 میلیارد و 700 میلیون ریال هزینه توسط دهیاری های بخش مرکزی بیرجند تکمیل و به بهره برداری رسید.

حسین مالکی بیرجندی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این پروژه ها شامل 22پروژه جدول کشی، زیرسازی و آسفالت معابر، 14 پروژه سنگ فرش و جداره سازی معابر، هفت پروژه احداث فضای سبز ، سه پروژه ساماندهی آرامستان ، همین تعداد پروژه احداث فضای فرهنگی ورزشی، دو پروژه بهسازی مزار شهدا ، یک پروژه تکمیل ساختمان دهیاری ،یک پروژه بهسازی مظهر قنات و یک پروژه راه اندازی کارگاه اشتغال زایی ویژه بانوان است.
وی ادامه داد : با افتتاح این پروژه ها 14 هزار و 998 خانوار روستایی از مزایا و خدمات آن بهره مند شدند.
مالکی بیرجندی ادامه داد: امروز فاصله میان دولت و مردم در سه سال فعالیت دولت یازدهم کاهش یافته است که اجرای پروژه های عمرانی و امنیت در روستاها را می توان از خدمات مهم دولت تدبیر و امید برشمرد.
وی توجه و نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به روستاها را حائز اهمیت دانست و گفت: از ابتدای سال 93 تا کنون 103 میلیارد و 600 میلیون ریال به دهیاری های بخش مرکزی شهرستان بیرجند اعتبار پرداخت شده است.
وی بیان کرد: روستاییان باید از اجرای برنامه های دولت آگاه شوند و بدانند دستگاههای اجرایی به عنوان خدمتگزار آنها چه زحماتی برای انجام وظایفشان در طول سال انجام می دهند.
وی اضافه کرد: توزیع چهار هزار و 780 تن قیر رایگان به ارزش 31 میلیارد ریال برای آسفالت213 هزار و 170 متر مربع معابر روستاهای بخش مرکزی از شاخص ترین خدمات دولت یازدهم در سال مالی 1394 است که این امر تاکنون بی سابقه بوده است.
وی یادآور شد: توزیع قیر رایگان و انجام عملیات اجرایی آسفالت معابر ضمن بالابردن ارتقای کیفیت زندگی و بهسازی محیط روستاها نسبت به مشارکت پذیری روستاییان در اجرای پروژه های عمرانی تاثیر بسزایی دارد.
وی بیان کرد: از دیگر اقدامات بسیار مهم و تاثیر گذار دولت تدبیر و امید روستاهای بخش مرکزی بیرجند که در راستای استفاده بهینه از منابع آبی موجود صورت گرفته است اجرای 100 کیلومتر لوله گذاری اراضی کشاورزی در سال مالی 1394 بود که توسط جهاد کشاورزی صورت پذیرفت که امید است در سال 1395 نیز ادامه داشته باشد.
به گزارش ایرنا مالکی بیرجندی با تاکید بر اینکه نقش رسانه ها در انعکاس عملکرد نظام بسیار حائز اهمیت است، گفت: اصحاب جراید و رسانه می توانند با تشریح عملکرد دستگاه های اجرایی در روستاها ، خدمات نظام مقدس جمهورس اسلامی را به بهترین نحو که برای روستائیان قابل لمس باشد ارائه دهند.
وی به برگزاری نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی امید دهیاری های بخش مرکزی بیرجند اشاره کرد و گفت: نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی دهیاری های بخش مرکزی بیرجند گرامیداشت هفته دولت روزهای چهار و پنجم شهریور در روستای نوفرست برگزار شد.
وی ادامه داد: این مسابقات با حضور 20 تیم در رشته های هفت سنگ ، طناب کشی ، دارت ، تیراندازی و تنیس روی میز در محل مجموعه ورزشی کاریز روستای نوفرست برگزار شد.
2047/7557[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی