بهره‌برداری از 168 طرح عمرانی، خدماتی و اقتصادی در خراسان جنوبی آغاز شد

بیرجند - ایرنا - همزمان با ششمین روز از هفته دولت بهره برداری از 168 طرح عمرانی ، اقتصادی، صنعتی و خدماتی با یک هزار و 119 میلیارد و 100 میلیون ریال هزینه در خراسان جنوبی آغاز شد.

به گزارش ایرنا، 70 هزار نفر در شهرستان های بشرویه، خوسف، فردوس، سربیشه، بشرویه، سرایان، طبس، زیرکوه و قاینات از مزایای این طرح ها بهره مند شدند.
ستاد بزرگداشت هفته دولت در قاینات اعلام کرد که هفت طرح عمرانی و خدماتی با صرف 877 میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری رسید.
گازرسانی، افتتاح کتابخانه مرکزی و سلف دانشگاه بزرگمهر قاینات، روشنایی ورودی شهر قاین، کارخانه نورد فولاد قاینات، طرح توسعه شرکت بنه سبز و روکش آسفالت راه قاین به زیرکوه از عمده این طرح هاست.
همچنین بهره برداری از 9 طرح عمرانی با اعتبار 30 میلیارد و 320 میلیون ریال در شهرستان مرزی نهبندان آغاز شد.
افتتاح پانسیون پزشکان، نزدیک سازی شبکه برق چاه های کشاورزی روستای
«سلطانی»، آسفالت معابر روستای حسین آباد «رزاق زاده»، چهار طرح شهرداری، مرغداری گوشتی به ظرفیت 20 هزار قطعه و افتتاح دو طرح در راستای کیفیت آب شرب نهبندان مهمترین این طرح هاست.
همچنین با حضور استاندار خراسان جنوبی گازرسانی به هشت روستای بخش مرکزی شهرستان طبس نیز به بهره برداری رسید.
همزمان با ششمین روز از هفته دولت بهره برداری از 11طرح عمرانی با اعتبار 11 میلیارد و 730میلیون ریال در شهرستان فردوس نیز آغاز شد.
افتتاح طرح آبیاری تحت فشار موتور پمپ مزرعه، لوله گذاری چاه موتور بهاران، زیرسازی ، آسفالت و بهسازی معابر روستاهای «خانیک، حسین آباد، انارستانک، خانکوک و طاهرآباد»، استاندارد سازی سه مدرسه در دو روستای «حسین آباد و خانکوک» و تجهیز آنها به سیستم گرمایشی و افتتاح خانه بهداشت روستای«حسین آباد» از جمله این طرح هاست.
گفتنی است بهره برداری از 27 پروژه با اعتبار شش میلیارد و 210 میلیون ریال در شهرستان مرزی زیرکوه آغاز شد.
پروژه اصلاح شبکه توزیع برق، احداث 400 متر شبکه فشار ضعیف روستای «استند»، بهره برداری از دو پروژه لوله گذاری در روستا های «فندخت و بهمن آباد» به نمایندگی از 25 طرح جهاد کشاورزی و آسفالت معابر «میرآباد» را از جمله این طرح هاست.
به گزارش ایرنا، طرح هادی سه روستای «علی آباد، حجت آباد و ناز دشت»، ساختمان دهیاری روستای علی آباد، آسفالت راه روستای «شهیدشهپر» از مهمترین طرح های افتتاح شده در شهرستان سربیشه است.
پارک شکوه و پارک خطی بلوار جهاد شهر بشرویه نیز همزمان با ششمین روز از هفته دولت به بهره برداری رسید.
زیرسازی و روکش آسفالت روستای «جومیان»، افتتاح صندوق خرد زنان روستایی، صندوق توسعه بخش کشاورزی، لوله گذاری چاه کشاورزی فجر، افتتاح یک واحد گلخانه و گازرسانی به چهار کوره آجرپزی در روستای «مهدیه» از مهمترین طرح های افتتاحی در شهرستان خوسف بود.
خراسان جنوبی با 151هزار کیلومتر مربع مساحت و با حدود 800هزار نفر جمعیت 58درصد آن در شهرها و بقیه در روستاها زندگی می کنند.
2047/7556[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی