تشکیل کارگروه مشترک برای تدوین لایحه قانون نظام مهندسی

صدیف بدری
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از تشکیل کارگروه مشترک برای تدوین لایحه قانون نظام مهندسی خبر داد.

صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در تشریح نشست عصر امروز(یکشنبه 7 شهریور) کمیسیون متبوع خود، گفت: در این جلسه کلیات قانون نظام مهندسی کنترل ساختمان مصوب شد.

وی با تاکید بر اینکه قانون نظام مهندسی کنترل ساختمان در مجلس نهم نیز مورد بررسی واقع شده بود، افزود: این قانون در مجلس قبل مورد موافقت نمایندگان واقع نشد و از این رو امروز دوباره کمیسیون عمران مجلس دهم بررسی آن را در دستور خود داشت.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه  دولت موظف است هر چه سریع‌تر لایحه قانون نظام مهندسی کنترل ساختمان را به مجلس ارائه کند، تصریح کرد: در همین راستا مقرر شد کارگروهی مشترک بین کمیسیون عمران مجلس و وزارت راه و شهرسازی برای تدوین جزئیات این لایحه تشکیل شود.

بدری خاطرنشان کرد: در ادامه این جلسه همچنین کلیات اصلاح لایحه قانون رسیدگی به جرائم رانندگی نیز تصویب شد.

وی با اشاره به دستور کار دیگر کمیسیون عمران مجلس، تصریح کرد: رسیدگی به مشکلات شرکت‌های حمل بار در شهرها، دیگر دستور کار این کمیسیون بود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در همین راستا ادامه داد: شرکت‌های باربری در شهرها که حمل بار به خارج از شهرها را بر عهده دارند در صورت بروز مشکل مرجع رسیدگی به آن شهرداری‌ها و سازمان راهداری بود که اگر فردی به رای سازمان شهرداری‌ها و سازمان راهداری اعتراض داشت تاکنون به قاضی ویژه مراجعه می‌کرد، اما اکنون برای کاهش پروسه مستقیما اعتراض به دیوان عدالت اداری می‌رسد.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی