برخورداری 95 درصد شهرهای خوزستان از نعمت گاز طبیعی

هندیجان - ایرنا - مدیر مهندسی شرکت گاز استان خوزستان گفت:با توسعه شبکه گازرسانی، 95 درصد شهرهای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده است.

به گزارش ایرنا جاسم عکرش یکشنبه در آئین بهره برداری از طرح گازرسانی به چهار روستای شهرستان هندیجان گفت:گازرسانی به شهرها و روستاهای استان در اولویت شرکت گاز استان قرار دارد و از سال 84 سرعت گرفت.
وی گفت: از مجموع 79 شهر استان خوزستان 75 شهر از نعمت گاز برخوردار بوده و گازرسانی به چهار شهر دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.
عکرش ادامه داد:برای نخستین بار در کشور طرح گازرسانی به روش سیستم فشرده در بیدروبه اندیمشک اجرا شده و اهالی آن از نعمت گاز بهره مند شدند.
مدیر مهندسی شرکت گاز استان خوزستان افزود:سال گذشته طراحی چهار هزار کیلومتر شبکه گازرسانی روستایی برای 560 روستای بالای 20 خانوار در دستور کار قرار گرفت و تاکنون 91 روستا گازدار شده و مابقی روستاها نیز تا آخر امسال از نعمت گاز برخوردار می شود.
مدیر مهندسی شرکت گاز استان خوزستان ادامه داد: هزینه برقراری هر انشعاب گاز برای دولت 60 میلیون ریال است و با توجه به هزینه های صورت پذیرفته در این حوزه مردم می توانند با اشتراک پذیری به برگشت این هزینه و کمک به تخصیص اعتبار به شرکت گاز استان خوزستان برای ادامه گازرسانی به مناطق فاقد شبکه کمک کنند.
به گزارش ایرنا همزمان با ششمین روز از هفته دولت طرح گازرسانی به چهار روستای شهرستان هندیجان به بهره برداری رسید.
گازرسانی به چهار روستای دریهک، دهملا، سرخره علیا و سفلی با 29 کیلومتر شبکه گذاری و اعتبار 28 میلیارد ریال به انجام رسید و 300 خانوار این روستاها از نعمت گاز برخوردار شدند.
شهرستان هندیجان با جمعیت 45 هزار نفر در جنوب خوزستان قرار گرفته و دارای 6 هزار و 500 مشترک شهری گاز و یک هزار و 500 مشترک روستایی گاز است.
7163/6125[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی