کد رهگیری به بازار پوشاک می‌آید/ 99 درصد پوشاک وارداتی، قاچاق است

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادخبرگزاری میزان، مهدی یکتا در برنامه روی خط خبر از اجرای طرح کدگذاری پوشاک وارداتی به صورت آزمایشی از نیمه شهریورماه خبر داد و گفت: مبارزه با قاچاق پوشاک باید در سطح تولید، عمده فروشی و خرده فروشی انجام شود که ماموران متاسفانه در زمان بازرسی توانایی تشخیص کالای قاچاق و غیر قاچاق را در زمنه پوشاک ندارند.

وی افزود: با کدگذاری می‌توان اصالت پوشاک را تشخیص داد و این در حالی است که گردش مالی بخش پوشاک کشور حدود 11 میلیارد دلار است که از این میزان 70 درصد از طریق واردات تامین می‌شود.

دبیر اتحادیه پوشاک تهران، با اشاره به اینکه 99 درصد پوشاک وارداتی قاچاق است، بیان کرد: تولیدکنندگان در تولید پوشاک با کیفیت و به روز هیچ مشکلی وجود ندارد و توانایی رقابت دارند اما مشکل اصلی پوشاک کشور قاچاق محصولات بی‌کیفیت و ارزان قیمت چین و آسیای جنوبی به نام ترک است.

وی تاکید کرد: برندهای نو پا و جوان با بازار هدف اقشار متوسط و پر درآمد در چند سال اخیر آغاز به کار کرده‌اند و رشد این برندها نشان از آن دارد که هدف و کار برندهای ایرانی درست بوده است، اما فرهنگ خرید کالای خارجی سبک و صیاق بازار را به سمتی سوق داده است که بازار و هزینه اجاره مغازه برای تولیدات وارداتی ارزان تر از تولیدات داخلی است.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت میزان، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی