طرح‌های جدید عام المنفعه صنعت نفت در خوزستان اجرا می‌شود

به گزارش گروه اقتصادخبرگزاری میزان، محسن امیریان، مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفتخیز در حاشیه بازدید از منطقه عملیاتی غرب کارون از تعریف طرح‌های جدید عام المنفعه برای اجرا در استان خوزستان خبر داد و گفت: هم اکنون در حال انجام هماهنگی‌های لازم با استانداری خوزستان هستیم و پس از مهیا شدن مقدمات، کار اجرایی آغاز می شود.

وی با بیان این که طرحهای جدید مدنظر، با هدف ساماندهی و تامین نیازهای آموزشی، بهداشتی و ورزشی ساکنان حاشیه نشین شهر اهواز در دستور کار قرار گرفته است، منابع مالی مورد نیاز برای اجرای این طرحها را حدود ١٥٠ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این طرحها ظرف ٢ تا سه سال آینده اجرایی خواهد شد.

امیریان با اشاره به تاکید وزیر نفت بر اهمیت مسئولیت اجتماعی و انجام اقدامهای عام المنفعه به عنوان الزامی اجتناب ناپذیر، ادامه داد: اجرای فعالیتهای اجتماعی با جدیت پیگیری می شود، چراکه توجه به نیازها و رفاه مردم ساکن در اطراف مناطق عملیاتی، حق این مردم و وظیفه ماست.   

مدیریت نظارت بر طرحهای عمرانی مناطق نفتخیز طی ٢ سال گذشته، ٢٢٠ طرح عمرانی و توسعه ای را در زمینه ساخت مسجد، مدرسه، ورزشگاه، راه، بیمارستان و حوزه علمیه در مناطق نفتخیز به منظور افزایش رفاه و آسایش ساکنان این مناطق در دستور کار قرار داده و برآن است در ادامه این روند، امسال ٧٠٠ میلیارد تومان به اجرای پروژه های عمرانی اختصاص دهد.

بر اساس این گزارش مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفتخیز، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و معاونان وی را در بازدید از منطقه عملیاتی غرب کارون همراهی می کند. علی کاردر با هدف بازدید از طرحهای توسعه ای غرب کارون به خوزستان سفر کرده و بازدید از طرحهای آزادگان شمالی، یاران شمالی، آزادگان جنوبی، یاران جنوبی و یادآوران را در برنامه امروز (هفتم شهریورماه) خود دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت میزان، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی