سپیدپوشانی که گمنام خدمت می کنند

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: گاهی موضوع زیرمیزی پزشکان مطرح می‌شود ولی باید گفت پزشکان داوطلب هلال‌ حتی نمی خواهند نامشان مطرح شود. به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، فرحناز رافع در سومین آیین تجلیل از پزشکان فعال داوطلب هلال‌احمر اظهار داشت: از سال گذشته 15 هزار پزشک در قالب برنامه‌های سلامت محور با سازمان داوطلبان همکاری داشتند.
وی بیماری‌های قلب و عروق را منشا مرگ‌های خاموش در کشور برشمرد و عنوان کرد: تغذیه و اصلاح بهبود کیفیت زندگی از عوامل وخیم در این موضوع هستند لذا روش‌های تغذیه باید مورد بازنگری قرار گیرد. 
رافع اضافه کرد: این مساله مهم می‌تواند توسط پزشکان، پیراپزشکان و خیرین سلامت در جامعه محقق شود. همچنین اصلاح سبک زندگی مورد توجه برنامه‌های سازمان داوطلبان قرار دارد.
رئیس سازمان داوطلبان افزود: بیماری‌های قلبی و عروقی در جامعه رشد بسیاری داشته که منشا اصلی آن تغذیه است. در دین مبین اسلام اشارات مکرری نسبت به شیوه تغذیه شده است ولی این سوال مطرح است که آیا توانسته‌ایم به طور کامل در این عرصه موفق باشیم.
وی افزود: بر همین اساس موضوع برنامه‌های پیشگیرانه در اولویت برنامه‌های سازمان داوطلبان قرار داشته و برخلاف اینکه هزینه‌های درمانی در کشور بسیار بالا است هزینه پیشگیری کمتر و ماندگارتر است.
رئیس سازمان داوطلبان گفت: حرکت‌های پیشگیرانه باید از حوزه‌های خودجوش مردمی آغاز شود و گسترش یابد بر همین اساس پیشگیری از HIV ، تصادفات رانندگی‌، ‌بیماری‌های قلبی و عروقی و سرطان‌های شایع مدنظر قرار داشته و خواستگاه و منشا اصلی آن می‌تواند شیوه‌های تغذیه‌ای باشد.
وی با بیان اینکه موضوع پیشگیری علاوه بر کاهش هزینه‌ها، بزه را در جامعه کم می‌کند گفت: گاهی موضوع زیرمیزی پزشکان مطرح می‌شود ولی باید گفت پزشکان داوطلب هلال‌ احمر سرمایه‌اجتماعی ارزشمندی برای جامعه هستند و زیرمیزی خدمت می‌کنند.
رافع خاطرنشان کرد: پزشکان داوطلب حتی حاضر نیستند نام آنها آشکار شود و خدمت به هم‌نوع اصل کار آنها قرار دارد.
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی