داعش 48غیرنظامی رادرعراق اعدام کرد

داعش 48غیرنظامی را که قصد داشتند از مناطق تحت سیطره این گروه به مناطق دیگر بگریزند اعدام کرده است. آفتاب‌‌نیوز : پایگاه خبری العربیه با انتشاراین خبربه نقل ازمنابع رسمی درکرکوک عراق افزود: این افراد تلاش کرده بودند ازمنطقه الحویجه به سمت داعش 48غیرنظامی رادرعراق اعدام کردمناطقی که دردست نیروهای امنیتی این کشور هستند، بروند
براساس این خبر وبراساس آمار سازمان ملل به این ترتیب داعش تاکنون 250نفر ازحدود سه هزارغیرنظامی که درمنطقه مزبور در عراق تحت سیطره دارد را اعدام کرده است.
گزارش رویترز در این زمینه حاکی است مذاکره کننده سازمان ملل در امور آوارگان گزارش هایی دریافت کرده که نشان می دهد داعش در روز چهارم ماه جاری میلادی حدود سه هزار نفر را که از روستاهای اطراف حویجه دراستان کرکوک می خواستند به سمت کرکوک بگریزند به اسارت گرفته که تاکنون 12 نفر ازآنها دراسارت مرده اند.
از سوی دیگر دیده بان حقوق بشر عراق نیزاعلام کرد: بین 100تا 120 نفر از جنگجویان داعش هزاران غیرنظامی رابه اسارت گرفته و ازآنان به عنوان سپر انسانی دربرابر حملات نیروهای ارتش عراق استفاده می کنند وتا کنون دهها نفرازآنها اعدام شده اند.
براساس این گزارش داعش همچنین شش نفرازاین اسرا را سوزانده است. 


[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی