سرمایه‌گذاری 760 میلیاردی دولت یازدهم در آبفای سمنان

تصفیه آب و فاضلاب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان از سرمایه‌گذاری 760 میلیاردی در پروژه‌های آبفای استان سمنان در دولت تدبیر و امید خبر داد.

محمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در تشریح برنامه‌های هفته دولت و اهم اقدامات دولت تدبیر وامید طی سه سال گذشته در این استان اظهار کرد: همزمان با هفته دولت ۲۸ پروژه با سرمایه‌گذاری ۱۴۵ میلیارد ریال در حال بهره‌برداری است که ۷۵میلیار ریال آن از منابع عمرانی و ۷۰میلیار ریال از منابع داخلی شرکت تأمین شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان افزود: مهم‌ترین پروژه‌های این استان در حوزه آبفا، احداث مخزن ۵ هزار متر مکعبی در سمنان و شاهرود است.

طاهری با بیان این‌که در هفته دولت ۴حلقه چاه در سمنان، ۴حلقه چاه در شاهرود و ۱ حلقه چاه در سرخه حفر و تجهیز شد، افزود: علاوه بر این همزمان با این هفته 22.5 کیلومتر توسعه‌ی خطوط شبکه آب و ۱۵ کیلومتر اصلاح شبکه نیز در سطح استان اجرایی شد.

وی از افتتاح ساختمان اداری شهر بسطام در این هفته خبر داد و گفت: علاوه بر این پروژه آب شیرین‌کن شهر سرخه تکمیل و پروژه‌های زون‌بندی و نصب شیرآلات فشار شکن نیز در استان اجرایی شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان افزود:اجرای خطوط انتقال و نصب ۵ هزار و ۶۴۰ انشعاب آب و ۳هزار و ۳۳ انشعاب فاضلاب در این هفته در حال انجام است.

طاهری تصریح کرد: پروژه‌های احداث پکیج و تصفیه فاضلاب برای مسکن مهر شهر گرمسار و پروژه های آب‌رسانی به مجتمع پیراپزشکی سرخه از پروژه‌های کلنگ‌زنی امسال شرکت آب و فاضلاب شهری دو هفته دولت بود.

طاهری در تشریح مهم‌ترین اقدامات انجام شده در دولت تدبیر و امید طی سه سال اخیر گفت: در این مدت بیش از ۷۶۳میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در طرح‌ها و پروژه‌های آب وفاضلاب شهری استان سمنان در شهرهای مختلف انجام گرفته است.

وی اظهار کرد: در این مدت اجرای بیش از ۴۰ کیلومتر خطوط انتقال آب جهت تکمیل پروژه آبرسانی شاهرود از چشمه قطری، پروژه آبرسانی آلوءک به ایوانکی، تکمیل خط انتقال آب دامغان و اجرا و تکمیل خط انتقال آب مهدیشهر در۳سال اخیر انجام شده است.

طاهری تصریح کرد: اجرای برخی از خط انتقال خروجی تصفیه خانه آب گرمسار به شهر گرمسار، اجرای۲۰۰ کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه‌های اصلی و فرعی، حفر و تجهیز ۱۴حلقه چاه جدید نیز در این مدت انجام شده است.

وی افزود: احداث ۲۳ هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب، اجرای۱۳۱کیلومتر خطوط جمع‌آوری فاضلاب و وارد مدار کردن تصفیه‌خانه آب و فاضلاب شهر دامغان از دیگر برنامه‌های انجام شده در این استان است.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری استان در خصوص طرح‌های سرمایه‌گذاری انجام شده در دولت تدبیر و امید گفت:شرکت برای طرح‌های نیمه تمام فاضلاب شهری برای دامغان، شاهرود، سمنان، شهمیرزاد، سرخه و گرمسار اقدام به تهیه مدل‌های مالی جهت سرمایه‌گذاری کرده که تاکنون تکمیل فاضلاب شهر سمنان با سرمایه‌گذار خارجی منجر به مبادله تفاهم نامه و قرارداد شده است که طی یک زمان سه ساله ۸۰ کیلومتر از شبکه‌های باقی مانده فاضلاب و ۳۸ هزار نصب انشعابات فاضلاب و مدل اول و دوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهر سمنان توسط سرمایه‌گذار با روش سرمایه‌گذاری به روش بیع متقابل انجام خواهد شد.

*عکس تزیینی است.

انتهای پیام[ منبع این خبر سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی