وزیر کشور: فرهنگ تولید، کار و تلاش باید در کشور تقویت شود/ استان ها باید در رقابت توسعه قرار بگیرند

گرگان - ایرنا - وزیر کشور با بیان اینکه فرهنگ نگرش به مسایل اقتصادی باید حل شود گفت: لازم است فرهنگ تولید، کار و تلاش هم در کشور تقویت شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی شامگاه یکشنبه در نشست مدیران و فعالان اقتصادی استان گلستان افزود: قبل از انقلاب اسلامی با یک نظام برنامه ریزی و بودجه ریزی مواجه بودیم که منجر به توسعه نمی شد و نتیجه آن عدم توازن و تعادل است که در حال حاضر شاهد هستیم.
وی ادامه داد: عدم توازن و تعادل باعث شد که منابع، امکانات و فرصت ها در یک منطقه متمرکز شود.
وزیر کشور یادآور شد: بعد ار انقلاب اسلامی از نظر زیرساخت توانستیم به یک عدالت نسبی دست یابیم اما در حوزه تولید و درآمد شکاف ها بیشتر شد.
رحمانی فضلی افزود: اگر بحث توازن و تعادل در کشور حل نشود با مشکلات زیادی روبه رو خواهیم بود.
وی با یادآوری شرایط کشور در سال 91 در بخش های مختلف اظهار داشت: آن زمان من در دیوان محاسبات کشور بودم و در زمینه نرخ رشد اقتصادی اختلافاتی بین مجلس و دولت وجود داشت و دیوان مامور شد این موضوع را بررسی کند که پس از محاسبه آمار نگران کننده بود.
وزیر کشور گفت: در سال 91 شرایط کشور به گونه ای بود که ما با یک بی ثباتی در حوزه اقتصاد روبرو بودیم و اختلافات داخلی بین سران قوا وجود داشت و تحریم ها افزایش یافته بود و یک همگرایی جهانی علیه ایران شکل گرفته بود.
رحمانی فضلی افزود: امروز درحوزه سیاست داخلی شاهد آرامش و وحدت در کشور هستیم و سران قوا به صورت منسجم و مستمر باهم نشست دارند و همه فکرها یکی است و اگر موضوع اختلافی هم وجود داشته باشد با رهبر معظم انقلاب مشورت می کنند و همه تابع معظم له هستند.
وی با تاکید بر این که شرایط امروز اقتصادی یک شرایط مناسب و با ثبات است، گفت: در حوزه اقتصاد برخی قوانین و دستور العمل ها ایرادهایی داشتند که اصلاح شد اما مهترین مساله این است که فرهنگ تولید، کار و تلاش در کشور تقویت شود.
وزیر کشور با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: همه نظام و علمای علم اقتصاد، اقتصاد مقاومتی را قبول دارند و مردم نیز در این زمینه حتما کمک خواهند کرد.
رحمانی فضلی تاکید کرد: امروز دولت و مجلس پای کار اقتصاد مقاومتی هستند و اراده جمعی بر این است که مشکلات حل شود.
وی یادآور شد: در همین شرایط ما واحدهای تولیدی داریم که محصولات آن در بازارهای اروپایی به فروش می رسد.
وزیر کشور با بیان این که امروز ایران امن ترین کشور برای حضور سرمایه گذاران است گفت: در شرایط کنونی برخی سرمایه گذران حاضرند پیش قرارداد با ما ببندند.
رحمانی فضلی با بیان این که استان ها باید در رقابت توسعه قرار بگیرند اظهار کرد: تحقیق در کنار تولید، همگرایی و وحدت، اصلاح قوانین و ساختارها از جمله مواردی است که در حوزه اقتصاد باید مورد توجه قرار گیرد.
در این نشست تعدادی از فعالان اقتصادی استان گلستان پیش از سخنان وزیر کشور به بیان مسایل و مشکلات این حوزه پرداختند.
9254/1983 /1917[ منبع این خبر سایت ایرنا، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی