چند خبر کوتاه از کردستان

سنندج- ایرنا- بهره برداری از 13 طرح عمرانی، خدماتی و کشاورزی در شهرستان دیواندره و افتتاح دو طرح عمرانی و تولیدی در سروآباد از جمله خبرهای کوتاه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 13 طرح در دیوانداره به بهره برداری رسید، گازرسانی به 9 روستای بخش های سارال و کرفتو با هزینه 25 میلیارد ریال بخشی از این طرح ها است که با بهره برداری از آن 477 خانوار ساکن این بخش ها از نعمت گاز بهره مند شدند.
همچنین مدرسه هشت کلاسه روستای قلعه روتله با زیربنای 840 متر مربع و با هزینه هشت میلیارد و 500 میلیون ریال و دو باب فضای آموزشی دو کلاسه در روستاهای کانی کبود مران و بایزید آباد با دو میلیارد و 200 میلیون ریال هزینه همزمان در روستای قلعه رو تله به بهره برداری رسید.
9 پروژه کشاورزی نیز شامل آبیاری بارانی و قطره ای بصورت نمادین در روستای قلعه روتله از توابع بخش کرفتو با اعتبار 2 میلیارد و 50 میلیون ریال به بهره برداری رسید.
** دو طرح عمرانی و تولیدی در سروآباد افتتاح شد
در ششمین روز از ایام مبارک هفته دولت دو طرح عمرانی و تولیدی با اعتبار 14 میلیارد ریال در شهرستان سروآباد افتتاح و به بهره برداری رسید.
این طرح ها شامل افتتاح یک مرغداری 20 هزار قطعه ای در روستای رزاب و دو پروژه دهیاری روستای بیساران از توابع بخش مرکزی شهرستان سروآباد بود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سروآباد در حاشیه افتتاح مرغداری به خبرنگار ایرنا گفت: سی و یکمین واحد مرغداری فعال سطح این شهرستان به مناسبت هفته دولت روز یکشنبه افتتاح و به بهره برداری رسید.
مجید قاسمی نژاد ادامه داد: این مرغداری در زمینی به مساحت پنج هزار و 200 متر مربع با ظرفیت تولید 20 هزار قطعه در هر دوره است که در طول سال 80 هزار قطعه با تولید 200 تُن مرغ زنده و 148 تُن مرغ آماده طبخ فعالیت می کند.
او اضافه کرد: سرمایه گذاری این طرح 12 میلیارد ریال است که چهار میلیارد و 500 میلیون ریال آن تسهیلات از محل منابع توسعه بخش کشاورزی و مابقی سرمایه شخصی است.
به گفته وی، این مرغداری به صورت مستقیم برای شش نفر ایجاد اشتغالزایی کرده است.
همچنین افتتاح پُل داخل روستای بیساران و شناژ دیوار حائل داخل رودخانه این روستا با اعتبار 2 میلیارد ریال از محل اعتبارات دهیاری ها از دیگر طرح های افتتاح شده در ششمین روز هفته دولت در شهرستان سروآباد بود که با حضور مسئولین شهرستانی به بهره برداری رسید.
شهرستان سروآباد با جمعیت 50 هزار نفری در 90 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

** محرومیت زدای یکی از اهداف سپاه و بسیج است
رییس سپاه ناحیه شهرستان دیواندره گفت: محرومیت زدای یکی از اهداف سپاه و بسیج است.
سرهنگ علی حسین مخدومی رییس سپاه شهرستان دیواندره افزود: در راستای محرومیت زدایی گروه های بسیج جهادی دانشجویی از امروز فعالیت خود را در بخش سارال شهرستان دیواندره آغاز نموده است تا بتوانند چهره محرومیت را از منطقه بردارند.
وی اظهار کرد: این دانشجویان که شامل 300 نفر پسر و دختر هستند فعالیت های خود را در راستای برنامه های عمرانی خدماتی بهداشتی و کلاس های آموزشی و فرهنگی به مدت 15 تا 20 روز در بخش سارال انجام می دهند.
7353/6108/7354[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی