سه کمیته وظیفه بررسی محصولات تراریخته در برنامه ششم را بر عهده دارند

محمد حسینی
عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم با اشاره به اینکه هنوز هیچ نتیجه گیری قطعی در خصوص محصولات تراریخته صورت نگرفته‌است، گفت: ۳کمیته برای تصمیم گیری در خصوص کشت این محصولات در برنامه ششم مشغول بحث و بررسی هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران  تسنیم«پویا» محمد حسینی عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه ضمن بازدید از غرفه تسنیم در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات در خصوص آخرین وضعیت کشت محصولات تراریخته گفت: دولت در لایحه ابتدایی برنامه ششم هیچ گونه حکمی در این خصوص ارائه نکرده است.

وی افزود، بر اساس نقطه نظراتی که همکاران در حوزه محیط زیست  و به نوعی در وزارت جهاد کشاورزی داشتند، یک متن مقدماتی آماده شد تا به صورت یک حکم در قانون برنامه ششم آورده شود.

حسینی ادامه داد، در سه کمیته در خصوص مجوز کشت این محصولات بحثهایی انجام شده است و باید گفت این موضوع به اندازه موافقان خود، مخالفانی  نیز دارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: البته هنوز به سطحی از جمع بندیها که بتوان این نظرات را به صورت ماده قانونی در برنامه ششم  لحاظ کرد نرسیده ایم.

حسینی در پایان با اشاره به اینکه هنوز هیچ نتیجه گیری اولیه‌ای در خصوص محصولات تراریخته در برنامه ششم گرفته نشده گفت: در هفته های آتی که این موضوع به نتیجه قابل توجه تری برسد می‌توان در این خصوص اظهار نظر قطعی کرد.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی