چند خبر از شهرستان رضوانشهر به مناسبت هفته دولت

رشت - ایرنا – فرماندار رضوانشهر گفت: بهره برداری از 60 طرح خدماتی، آموزشی و عمرانی در این شهرستان طی هفته مبارک دولت ، نوید بخش رونق و شکوفایی منطقه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عسگر حسنی پور در آئین افتتاح و بهره برداری از چندین طرح عمرانی در سطح مناطق مختلف شهرستان رضوانشهر، اطلاع رسانی از عملکرد دولت را باعث امیدواری مردم و اعتماد آنان به آینده کشور عنوان کرد و افزود: این خدمات که نشان دهنده کارآمدی جمهوری اسلامی است در جامعه منعکس می شود تا فضای امید بیش از گذشته در جامعه حاکم شود.
وی ادامه داد: امروز مردم عملکرد دولت را عملکرد نظام می دانند و لذا همه برای موفق نشان دادن چهره نظام اسلامی باید دولت تدبیر و امید را یاری کنند تا بتوان امور مختلف کشور را سرو سامان داد.
حسنی پور گفت: همه دولت ها تلاش کرده اند برای کشور خدمت کنند و دولت تدبیر و امید نیز در این راستا خدماتی را به مردم ارائه داده که لازم است به اطلاع مردم برسد.
وی افزود: در حوزه اقتصادی دولت توانست ظرف مدت سه سال کشور را بگونه ای اداره کرد که این مساله باعث آرامش روانی و ایجاد ثبات قیمت ها شد و هم اکنون سرمایه گذاران با خیال آسوده سرمایه گذاری می کنند.
وی به فهرست فعالیت های دولت در سه سال گذشته اشاره کرد و گفت: تک نرخی شدن تورم، تکمیل طرحهای نیمه کاره، افزایش تولید، رشد منظم فولاد و پتروشیمی و رشد حقوق کارمندان و کارگران، ثبات اقتصادی، جلوگیری از هدر رفتن منابع ملی، افزایش سهم درآمدهای مالیاتی در بودجه جاری، و خودکفایی در تولید گندم از جمله کارنامه موفق دولت یازدهم محسوب می شود.
وی افزود: در شهرستان رضوانشهر امسال نیز در هفته دولت 60 طرح عمرانی در حوزه زیرساخت ها با اعتباری بیش از 200 میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

****
افتتاح و بهره برداری از پروژه گاز رسانی در شهرستان رضوانشهر
به گزارش ایرنا، به مناسبت هفته دولت با حضور فرماندار، مدیران استانی و شهرستانی و جمعی از مردم پروژه گاز رسانی در روستای چاخ بخش مرکزی رضوانشهر مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.
فرماندار رضوانشهر در آئین بهره برداری از این پروژه ضمن تبریک هفته دولت اظهار نمود: شهرستان رضوانشهر در حوزه شهری 100 درصد و در حوزه روستایی، 90 درصد روستاهایش از نعمت گاز برخوردارند و همچنین گاز رسانی به روستاهای کوهستانی و ییلاقی در دست اقدام است.
عسگرحسنی پور افزود: این پروژه با اعتباری بالغ بر شش میلیاردو 753 میلیون ریال از محل منابع ملی مورد بهره برداری قرار گرفت و تعداد 81 خانوار در منطقه چاخ این شهرستان از نعمت گاز برخوردار شدند.

****
19 طرح برق رسانی و تقویت شبکه در رضوانشهر به بهره برداری رسید
بهره برداری از 19 طرح برق رسانی به مناسبت هفته دولت موجب تقویت و توسعه شبکه برق در این شهرستان شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، مدیر توزیع برق رضوانشهر در آیین افتتاح طرح های برق رسانی گفت: برای مجموع این تعداد طرح برق رسانی در این شهرستان مبلغ شش میلیاردو 130 میلیون ریال هزینه شده است.
مهندس ناصرپورامینی گفت: احداث یک هزار و 330 متر خط بیست کیلو ولت، احداث چهار هزار و 330 متر شبکه فشار ضعیف و احداث 16 دستگاه پست هوایی به ظرفیت یک هزار و پانصد و بیست و پنج کیلو ولت از جمله اقدامات انجام شده در این طرح ها محسوب می شود.
وی از آغاز چندین طرح برق رسانی و تقویت شبکه برق در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: این طرح ها با اعتبار هشت میلیارد و 860 میلیون ریال در مناطق مختلف شهری و روستایی اجرایی می شوند.

****
اجرای 127 هکتار طرح تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی در شهرستان رضوانشهر
به گزارش خبرنگار ایرنا از رضوانشهر ، به مناسبت هفته دولت با حضور فرماندار، فرمانده انتظامی، مدیران دستگاههای اجرایی و نهادهای انقلابی و جمعی از مردم این شهرستان، از طرح تجهیز و یکپارچه سازی شده اراضی کشاورزی این منطقه بهره برداری شد.
فرماندار رضوانشهر در مراسم افتتاح این طرح گفت: یکی از اهداف دولت این است که در بخش زیر ساخت ها اقدامات مفید و مؤثری انجام شود، با تعامل و همکاری کشاورزان منطقه این چنین پروژه هایی در بخش کشاورزی در سال جاری استمرار خواهد یافت.
عسکر حسنی پور افزود: پیش بینی می شود که طی برنامه سه ساله اراضی مانده که حدود پنج هزارو 700 هکتار می شود و قابلیت اجرای طرح را دارند ، طرح تجهیز در آنها هم صورت بگیرد.
وی بیان داشت: مزایای اجرای این طرح شامل احداث تأسیسات زیربنایی مانند جاده های دستری مزارع، احداث انهار آبیاری و زهکشی و ایجاد بستر مناسب برای عملیات مکانیزاسیون کشاورزی و کشت دوم ، جلوگیری از تغییر کاربری اراضی و مدیریت بهتر مزارع شالیزاری است.
همچنین جلال ملا جعفری مدیر جهادکشاورزی شهرستان نیز افزود: این طرح با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد و 600 میلیون ریال در چهار روستای شهرستان رضوانشهر اجرا شده است .
وی گفت: شهرستان رضوانشهر 10 هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد که تا کنون سه هزارو 866 هکتار در آن طرح تجهیز و نوسازی شده است.

****
بهره برداری از اولین مزرعه پرورش ماهیان خاویای در شهرستان رضوانشهر
به گزارش خبرنگار ایرنا، همزمان با هفته دولت و با حضور فرماندار، فرمانده انتظامی، مدیران دستگاههای اجرایی و جمعی از مردم این شهرستان، اولین مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در روستای اله بخش محله بخش مرکزی رضوانشهر مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.
این پروژه در زمینی به مساحت سه هزار و 657 متر مربع و با زیربنای یک هزار و 18 متر مربع با اعتباری بالغ چهار میلیارد و 800 میلیون ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.
خانم سمانه علی نیا از مجریان و سرمایه گذاران این طرح اشتغالزایی به خبرنگار ایرنا افزود: با افتتاح این پروژه برای هفت نفر شغل دائم ایجاد شده است.
علی نیا گفت: این طرح در فاز نخست شامل 26 حوضچه است که قابلیت افزایش تا 50 حوضچه را نیز دارد و در سال 15 تن انواع ماهیان خاویاری تولید می کند.

****
افتتاح آسفالت چندین راه روستایی در رضوانشهر و پره سر
رئیس اداره راه و شهرسازی رضوانشهر گفت: 5/10 کیلومتر راه روستایی این شهرستان بمناسبت هفته دولت آسفالت، مرمت و روکش شده است.
به گزارش ایرنا، مهران ایمانی در جمع مدیران و مردم روستای انگولش و اورما ملال از توابع بخش مرکزی رضوانشهر هزینه این کار را 29 میلیاردو 446 میلیون ریال اعلام و بیان کرد: مزیت آسفالت راه های روستایی تردد آسان و سالم و کاهش هزینه ایاب و ذهاب مردم است .
شهرستان رضوانشهر با حدود 80 هزار نفر جمعیت در 70 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.
7293/6070[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی