توسعه شهرک‌های صنعتی مناطق محروم خراسان رضوی در دستور کار قرار گرفته است

شهرک صنعتی
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: توسعه شهرک‌های صنعتی مناطق محروم خراسان رضوی در دستور کار قرار گرفته است.

مسعود مهدیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: بیش از 40 پروژه عمرانی با اعتبار  220 میلیارد ریال و 12 پروژه صنعتی با اعتبار 380 میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت در استان خراسان رضوی توسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان به بهره‌برداری ‌رسید.

وی با اشاره به پروژه‌های عمرانی افزود: بیشتر پروژه‌های قابل بهره‌برداری مربوط به حوزه انرژی همچون خط انتقال آب، توزیع برق شبکه 20 کیلوولت، آب شرب و تجهیز و احداث ساختمان چاه، شبکه توزیع برق، روشنایی معابر و شبکه‌ توزیع گاز و در کنار آن روسازی و آسفالت و جدول‌گذاری معابر است.

مهدیزاده تصریح کرد: در سال جاری تجهیز و توسعه زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی با اولویت شهرک‌های مستقر در مناطق محروم در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

وی در زمینه افتتاح 12 واحد صنعتی اظهار داشت: بهره‌برداری از این واحدها اشتغالزایی برای 380 نفر و عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را دربرداشته که امکان توسعه و ایجاد اشتغال بیشتر این واحدها وجود دارد.

مهدیزاده در زمینه سرمایه‌گذاری و قراردادهای منعقد شده دولت تدبیر و امید از ابتدای سال 92 تا پنج ماهه نخست 95 عنوان داشت: تعداد 212 قرارداد با سرمایه گذاری بخش خصوصی و اعتبار هزار و 210 میلیارد ریال  در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان خراسان رضوی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: شهرک‌های صنعتی تربت جام، چناران، نیشابور، فریمان، چناران، بینالود، تربت حیدریه، گناباد، توس، سبزوار، مشهد، خواف، کاشمر و ماشین‌سازی از جمله شهرک‌هایی است که در هفته دولت پروژه‌های عمرانی و صنعتی در آنها به بهره‌برداری ‌رسید.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی