پذیرش روزانه 4 هزار مرسوله پستی در استان قم/ناحیه پستی در جمکران راه‌اندازی می‌شود

مجسمه مقابل موزه پست
مدیرکل پست استان قم با بیان اینکه روزانه نزدیک به ۴ هزار مرسوله در پست استان قم پذیرفته می‌شود، گفت: بحث هزینه سوخت، ترافیک و رفت و آمد همگی سبب شد که چند ناحیه پستی در سطح استان ایجاد شود.

رحمن بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، اظهار داشت: عملکرد پست در حال حاضر بسیار متفاوت از سه سال گذشته بوده است چرا که نیاز مردم بسیار تغییر یافته است به همین خاطر پست کشور وارد تجارت الکترونیک شده و نزدیک به 40 درصد خریدهای ما در عرصه تجارت الکترونیک شده است.

مدیرکل پست استان قم با بیان اینکه پست از مکاتبات سنتی به سمت رویکرد بسته و امانات رفته است، گفت: دلیل این امر افزایش حجم امانات و بسته در سطح کشور است همچنین پست کشور وارد بخشی از زنجیره شرکت های تولیدی و خدماتی شده است.

وی از راه اندازی سرویسی به نام USSD تحت عنوان پست هوشمند در سطح کشور خبر داد و گفت: با این سرویس می‌توان مرسولات را ردگیری کرد سرویس دیگر TMS بوده که  سرویس توزیع در زمان مقرر است سرویس پست تلفنی 193 در سطح استان راه اندازی شده که مرسولات در منزل و داخل کارخانه به پست تحویل داده می‌شود.

مدیرکل پست استان قم با بیان اینکه سرویس پست نت در دولت تدبیر و امید راه اندازی شده است، گفت: عملکرد پست قم همزمان با پست کشور درحال انجام است چند فعالیت عمده را توانستیم به ثمر برسانیم چرا که قم کلان شهری است که ساختار پست آن قدمت تاریخی دارد.

بیرانوند با بیان اینکه روزانه نزدیک به 4 هزار مرسوله در پست استان قم پذیرفته می‌شود، گفت: بحث هزینه سوخت، ترافیک و رفت و آمد همگی سبب شد که چند ناحیه پستی در سطح استان ایجاد شود نواحی پستی کارشان مانند شهرستان‌ها است. 

مدیرکل پستا استان قم با اشاره به اینکه ناحیه پست پردیسان با حضور استاندار افتتاح شد تصریح کرد: در حال حاضر ناحیه مرکزی خدمت رسانی میکنند بنا است که در جمکران نیز ناحیه پستی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه پست قم جزء پست های برتر در کشور بوده است، گفت: پست استان قم در آمارگیری‌ها پنجمین استان شده است در زمینه کیفیت نیز استان سوم کشور بودیم در نظام پیشنهادات استان اول بودیم.

مدیرکل پست استان قم گفت: استان قم به عنوان پست پایلوت لوجستیک در کشور انتخاب شد بخشی از پست استان قم به عنوان مرکز لوجستیک در نظر گرفته شد و بدنبال آن هستیم که زمینی در این زمینه اختصاص داده شود.

بیرانوند خاطر نشان کرد: سرویس ردگیری مرسولات از جمله اقداماتی است که در اداره پست صورت گرفته است و یکی از کارهای مهم دیگر طرح «جی نف» است که جزء مصوبات خود دولت و اقتصاد مقاومتی است که متولی آن استانداری است و تفویص اختیار به معاون استاندار شده است.

وی افزود: در این طرح کد پستی به نقشه‌های جغرافیایی که داریم انتقال می‌دهیم به این معنا که لایه‌های جغرافیایی مکان محور است این طرح یکی از پروژه‌هایی است که در زمینه اقتصاد مقاومتی انجام می‌گیرد در استان قم بحث جانمایی انجام شده است، امید است اطلاعات دستگاه‌ها را گرفته و یک بانک اطلاعاتی در زمینه آمار تشکیل دهیم.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی