حزب‌الله: رؤیای عربستان در داریا دفن شد

نبيل قاووق

نائب رییس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان با تشریح اهمیت تسلط ارتش سوریه بر شهر داریا و خروج عناصر مسلح از این شهر،‌ گفت: آزادی داریا پایان رویای عربستان برای سرنگونی نظام سوریه است.

به گزارش ایسنا، نبیل قاووق، نائب رییس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان گفت: آزادی شهر داریا پایان رویای عربستان برای سرنگونی نظام سوریه و دلیلی روشن برای پیروزی ارتش سوریه و شکست تکفیری‌هاست.

وی ادامه داد: این یک دستاورد استراتژیک، سرنوشت‌ساز و تاریخی است و نه تنها تأثیری عمیق در روند مبارزه با تکفیری‌ها خواهد داشت بلکه در ترسیم آینده سوریه نیز نقش خواهد داشت.

قاووق که در مراسم افتتاحیه مجتمع فرهنگی اهل‌ بیت (علیهم السلام) در روستای یانوح در جنوب لبنان سخن می‌گفت، درباره وضع داخلی لبنان نیز تأکید کرد: لبنانی‌ها باید در این مرحله خطرناک وحدت ملی و ثبات داخلی خود را تقویت کنند.

نائب رییس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان اظهار کرد: دولت لبنان امروز با بحران واقعی و جدی روبروست؛ بحرانی که گذرا نیست بلکه بسیار عمیق است. برخی می‌خواهند واقعیت لبنان را نادیده بگیرند و کشور ما را به سمت پرتگاه بکشانند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، او همچنین هشدار داد که لبنان به دلیل مخالفت ریاض در برابر نامزدی فردی مردمی و قوی برای ریاست‌جمهوری این کشور، با یک بحران واقعی و جدی روبرو است و مردم لبنان امروز در نتیجه دخالت‌های عربستان بهای سنگینی می‌پردازند.

نائب رییس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان با اشاره به سالروز مفقود شدن امام موسی صدر، نیز خاطرنشان کرد: وطن ما، لبنان و مقاومت اسلامی امروز این امام بزرگ را که همچنان در قلب و دل ما جای دارد، در میان خود نمی‌بیند. بزرگ‌ترین هدف ایشان که اکنون تجلی یافته است، شکست اسرائیل بود.

وی اضافه کرد: روحیه و افکار امام موسی صدر درباره ائتلاف استراتژیک میان حزب‌الله و جنبش امل نیز اکنون با حکمت، شجاعت و تدبیر نبیه بری، رییس مجلس لبنان و دبیرکل این جنبش و سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌ الله لبنان متجلی شده است.

انتهای پیام[ منبع این خبر سایت ایسنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی