بلومبرگ: بدون مشارکت ایران طرح توقف افزایش تولید نفت عملی نخواهد بود

توقف افزایش تولیدنفت اوپک بدون مشارکت ایران که درصدد تقویت سطح تولید برای بازیابی سهم خود در بازار است، عملی نخواهد شد. به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ پاتریک آلمن -وارد مدیر اجرایی شرکت دانا گاز پی جی اس سی روز یکشنبه در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ در دوبی با بیان این مطلب افزود: من در کل در مورد حصول یک توافق بر سر توفف افزایش تولید خوشبین نیستم. فشاری در مورد تلاش ایران برای افزایش تولید وجود دارد. محیط مناسبی برای توقف وجود ندارد.

دانا گاز تولید کننده هیدروکربون ها از مصر تا عراق و فروشنده نفت سبک است. بلومبرگ خاطرنشان می کند که ایران پس از تحریم های اقتصادی سخت آمریکا و اتحادیه اروپا علیه این کشور در سال 2012 جایگاه خود را به عنوان دومین تولید کننده بزرگ نفت اوپک از دست داده است.

بیژن زنگنه وزیر نفت ایران اعلام کرد که این کشور در عین حال که از اقدام برای ثبات بازار حمایت می کند در طرح توقف افزایش تولید تا زمان بازیابی سهمیه قبلی خود شرکت نخواهد کرد.
اوپک طی ماه جاری گفته است که اعضایش در یک گردهمایی در ماه سپتامبر در مجمع بین المللی انرژی در الجزایر، شرایط بازار را به بحث خواهند گذاشت.

اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت و روسیه در نشست ماه آوریل در دوحه نتوانستند بر سر محدود ساختن تولید به توافق برسند چرا که ایران از حضور در این اجلاس سرباز زد و عربستان سعودی نیز گفت بدون مشارکت تمام اعضا حاضر به پیشبرد این طرح نخواهد شد.

زنگنه بدون مشخص ساختن کشوری گفت: تولید کنندگانی که بازارها را بی ثبات ساخته اند بزرگترین مسئولیت را برای بازگرداندن ثبات دارند.

محسن قاسمی مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران در مصاحبه ای در یازدهم ژوئیه گفت: ایران حدود 80 درصد از سهم بازار خود را در پیش از تشدید تحریم ها در سال 2012 بازیافته است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی