رضایت رئیس فدراسیون تیراندازی از نتایج المپیک ریو

رئیس فدراسیون تیراندازی می‌گوید شاید کسانی که نگاه تخصصی ندارند صرفا مدال را ملاک عمل بدانند اما نتایج ما در المپیک ریو خوب بود. به گزارش مشرق، سید مهدی هاشمی درباره نتایج ملی پوشان ایران در المپیک ریو اظهار داشت: اگر به عدد و ارقام نگاه کنیم ورزشکاران ما رشد خوبی داشتند شاید انتظارات بیش از این بود و شاید کسانی که نگاه تخصصی ندارند صرفا مدال را ملاک عمل بدانند اما نتیجه خوب بود حتی جام بزرگ که به فینال نرفت 9 پله صعود داشت.

وی افزود: رقابت جام بزرگ در شرایط سختی بود حتی مجبور شد اسلحه‌اش را دستکاری کند. با اینکه تمام تیراندازان به خاطر برخی شرایط جوی در المپیک افت داشتند اما جام بزرگ افت کمتری داشت و با اینکه رکورد پایین تری را به ثبت رساند اما 9 پله صعود داشت.

هاشمی در پاسخ به این سوال که با وجود اینکه خدمتی در ماده سه وضعیت تخصص ندارد و این ماده جزو تخصصات جام بزرگ به شمار می‌رود اما خدمتی نتیجه بهتری گرفت، چطور شرایط جوی روی او اثر نداشته تصریح کرد: برنامه ما 7 سال پیش این بود که در المپیک لندن سه سهمیه و در ریو 5 سهمیه بگیریم، علاوه بر این در لندن یک فینالیست و در ریو دو فینالیست داشتیم. که این موضوع قابل توجه است. الهه احمدی با وجود اینکه رکوردی بالاتر از المپیک 2012 را به ثبت رساند اما همان جایگاه ششمی را داشت این یعنی همه ورزشکاران رشد داشته‌اند.

رئیس فدراسیون تیراندازی با اشاره به اینکه شرایط خدمتی نسبت به سایر ورزشکاران متفاوت است خاطرنشان کرد: او سریعترین تیرانداز ایران است و اجازه نداد شرایط آب و هوایی روی کارش سایه بیندازد. جام بزرگ نیز مدعی شده بود از نظر سلاح دچار مشکل است اما در بررسی اولیه مربیان این موضوع تائید نشد. فعلا نمی‌توانیم قطعی نظر بدهیم و باید صبر کنیم جلسات برگزار شود.

هاشمی در ادامه صحبت‌هایش با بیان اینکه این فدراسیون با وجود مشکلات طبق برنامه پیش رفته تصریح کرد: پیش بینی ما این است در المپیک 2020 ، 8 سهمیه بگیریم و مدال هم داشته باشیم. ورزشکاران ما توانستند با تحمل فشار نتیجه ای بهتر از رقبای خود در المپیک ریو بگیرند. در این بازی‌ها حتی کسانی که مدال داشتند نتوانستند راهی فینال شوند. این را فراموش نکنید الهه احمدی دو سال از دور خارج بود اما خودش را رساند و این قابل قبول است.

وی در پاسخ به سوال دیگر فارس درباره تمدید قرارداد با لازلو خاطرنشان کرد: قبلا بحث او این بود که بازنشسته شود اما بعدا گفت حاضر است پاره وقت ادامه دهد. احتمال زیاد به همین صورت با او کار کنیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی درباره اینکه موضوع تسویه قرارداد لازلو چه شد گفت: قرار بود وزارت ورزش هفته بعد از اعزام به المپیک 25 درصد از طلبش را بدهد که هنوز این کار را انجام نداده‌اند شاید همین موضوع در نتیجه ما تاثیر منفی گذاشت. لازلو پایه کار بود، اما نه با روحیه خیلی خوب.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز، ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی