آزادسازی داریا پایان رویای عربستان برای براندازی نظام سوریه است

قاووق با کیفیت
نایب رئیس شورای جرایی حزب الله آزادسازی داریا در دمشق را پایان رویای عربستان برای براندازی نظام سوریه دانست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، شیخ نبیل قاووق نایب رئیس شورای اجرایی حزب‌الله گفت: در این مرحله خطرناک، لبنانی‌ها باید وحدت ملی و ثبات داخلی را تقویت کنند، بویژه اینکه کسانی هستند که نمی‌خواهند خطر تهدیدات را درک کنند و نمی‌خواهند منافع ملی را ترجیح دهند.

وی افزود: دولت لبنان امروز با تنگنایی واقعی، جدی و عمیق مواجه است، بنابراین بحران امروز زودگذر نیست، بلکه بسیار عمیق است و اگر برخی همچنان اصرار دارند که این موضوع را نادیده بگیرند، آنها کشور را به ورطه سقوط می‌برند

قاووق اظهار داشت: حل بحران لبنان با از بین بردن دلیل آن که همان وتوی عربستان علیه نامزدی فردی مردمی و قوی برای ریاست‌جمهوری این کشور است، امکانپذیر خواهد بود. در نتیجه لبنانی‌ها امروز در نتیجه دخالتهای عربستان و وتوی این کشور علیه نامزدی ژنرال میشل عون برای ریاست‌جمهوری، بهای گزافی می‌پردازند.

نایب رئیس شورای اجرایی حزب‌الله در بخش دیگری از سخنان خود آزادسازی داریا در سوریه را پایان رویای عربستان برای براندازی نظام این کشور دانست و تاکید کرد: آزادسازی داریا، پیروزی برای ارتش سوریه و شکست گروههای تکفیری است. در نتیجه این دستاورد، دستاوردی استراتژیک، تاریخی و مهم است و نه تنها تأثیری عمیق در روند مبارزه با تکفیری‌ها خواهد داشت بلکه در ترسیم آینده سوریه نیز نقش خواهد داشت.

وی با اشاره به سالروز مفقود شدن امام موسی صدر، نیز اظهار داشت: وطن ما و مقاومت اسلامی امروز این امام را که همچنان در قلب و دل ما جای دارد، در میان خود نمی‌بیند. وفاداری به او باید همیشه از طریق ادامه راهش باشد. بزرگ‌ترین هدف که وی برای تحقق آن تلاش می‌کرد، شکست اسرائیل بود که اکنون تجلی یافته است.

 

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی