ارتش ترکیه 30 هزار نیروی جدید استخدام می‌کند

پیش بینی می‌شود که بر اساس این برنامه سربازگیری، ۳۲۲ افسر، ۳۵۴۷ درجه دار، ۷۱۵۹ گروهبان ویژه و ۱۱ هزار و ۹۰۷ نیروی حرفه‌ای مرتبط با امور نظامی استخدام و ۳۴۹۱ دانشجوی جدید در آکادمی ارتش ترکیه و ۱۸۱۱ دانش آموز جدید در دبیرستان‌های نظامی پذیرفته شوند. به دنبال موج اخراج‌ها که تعداد اعضای فعال در ارتش ترکیه را پس از کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه کاهش داده، نیروهای مسلح ترکیه ۳۰ هزار پرسنل جدید استخدام خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی صباح وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد، روند استخدام پرسنل جدید خود را تسریع می‌بخشد و دانشجویانی که شرایط لازم را دارند از شاخه‌های دانشگاهی و کالج‌های افسری مرتبط به آکادمی ارتش ترکیه و آکادمی نیروی دریایی ترکیه منتقل خواهند شد.

پیش بینی می‌شود که بر اساس این برنامه سربازگیری، ۳۲۲ افسر، ۳۵۴۷ درجه دار، ۷۱۵۹ گروهبان ویژه و ۱۱ هزار و ۹۰۷ نیروی حرفه‌ای مرتبط با امور نظامی استخدام و ۳۴۹۱ دانشجوی جدید در آکادمی ارتش ترکیه و ۱۸۱۱ دانش آموز جدید در دبیرستان‌های نظامی پذیرفته شوند.

انتظار می‌رود ۴۱۱ نیروی درجه دار ارتش نیز به درجه افسری ارتقا یابد و ۵۱۱ نظامی دیگر نیز قرار است تا رده درجه داری ارتقا پیدا کنند.

[ منبع این خبر سایت عصرایران، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی