فضاهای اقامتی در شش منطقه گردشگری مازندران ایجاد می شود

ساری - ایرنا - معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور از شناسایی شش منطقه گردشگری در مازندران برای ایجاد فضاهای اقامتی خبر داد .

سعید شیرکوند یکشنبه شب به خبرنگار ایرنا در سوادکوه گفت : برای ساخت فضاهای اقامتی متناسب با ویژگی های محیطی مناطق جنگلی شناسایی و انتخاب شدند .
وی ادامه داد : براساس تصمیمات اتخاذ شده با همکاری و سرمایه گذاری بخش خصوصی کلبه و متل جنگلی چوبی در این مناطق ساخته می شود .
معاون سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور از پارک گردشگری جنگلی جوارم واقع در زیراب مازندران به عنوان یکی از مناطق شناسایی شده برای این منظور نام برد .
وی ادامه داد : قرار است 98 کلبه و متل چوبی در این مجموعه تفریحی و گردشگری به همراه رستوران ، تله کابین و سورتمه ریلی ایجاد شود .
وی با اشاره به اینکه با ایجاد تمامی این مراکز اقامتی برای 50 نفر اشتغال ایجاد می شود ، افزود : در ساخت این کلبه ها تماما از چوب استفاده شده است .
شیرکوند اظهارداشت : فاز نخست این پروژه به تعداد 10 کلبه جنگلی با 66 تخت به بهره برداری رسید .
معاون سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور از وجود زیر ساخت به عنوان عامل مهم و تاثیرگذار برای جذب گردشگر نام برد و ادامه داد : براساس تحقیقات و آمارها به ازای رضایتمندی هر گردشگر خارجی زمینه جذب چهار گردشگر دیگر فراهم می شود .
وی افزود : همچنین به ازای نارضایتی هر گردشگر خارجی از امکانات و خدمات 16 گردشگر از آمدن و مسافرت به کشور منصرف می شوند .
سالانه 30 میلیون نفر مسافر به مازندران سفر می کنند و به نوعی این استان در پیک سفرهای نوروزی و تابستانی مقصد سفر بسیاری از هموطنان است .
اما کمبود امکانات زیر ساختی همچون فضاهای اقامتی از مشکلات مازندران است به طوریکه ظرفیت اقامت رسمی و غیر رسمی این استان تنها کمی بیشتر از 700 هزار شب اقامت است .
2096/1899[ منبع این خبر سایت ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی