70 ایستگاه گازلرستان با مصرف بیش از پنج هزار متر مکعب به صورت آنلاین رصد می شود

خرم آباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: به منظور صرفه جویی نیم درصدی گاز در استان، 70 ایستگاه مهم با مصرف بیش از پنج هزار متر مکعب به صورت آنلاین رصد و کنترل می شوند.

حشمت الله شمس خرم آبادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در صورت اجرای یکی از مصوبات اقتصاد مقاومتی استان مبنی بر کاهش نیم درصدی هدررفت گاز، سالانه 7.5 میلیون متر مکعب از این انرژی در استان صرفه جویی می شود.
وی اظهار کرد: در حال حاضر هدر رفت گاز در سیستم های انتقالی 2.66 درصد است که با اجرای این مصوبه به 2.16 درصد کاهش می یابد.
وی گفت: در حال حاضر ورودی و میزان مصرف استان یک عدد یکسان نیست که برخی دلایل آن نشتی و یا سرقت است مه برای افزایش بهره وری باید این موارد کاهش یابد.
مدیرعامل شرکت گاز لرستان متوسط مصرف کنونی استان را یک میلیارد و 500 میلیون متر مکعب در سال عنوان کرد و گفت: در صورت کاهش هدررفت و صرفه جویی در مصرف 7.5 میلیون متر مکعب می توان چندین روستا را گازرسانی کرد.
شمس خرم آبادی افزود: برای تحقق کاهش نیم درصدی مصرف گاز، اقداماتی همچون مقابله با دستکاری ها، نشستی شبکه و علمک و اندازه گیری دقیق گاز نیز علاوه بر رصد آنلاین ایستگاهها در دستور کار قرار دارد.
طی سه سال اخیر، دولت یازدهم طرح گازرسانی به سه شهر، 500 روستا و 346 واحد صنعتی استان را اجرا و افتتاح کرده است.
در حال حاضر بیش از 448 هزار مشترک شامل، 427 هزار مشترک خانگی، 18 هزار و 600 مشترک تجاری و 2 هزار و 900 مشترک صنعتی در لرستان وجود دارد.
7269/6001[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی