فراخوان انتخاب صادرکنندگان برترکالاهای غیرنقتی استان مرکزی آغاز شد

اراک- ایرنا- معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مرکزی از آغاز فراخوان انتخاب صادر کنندگان برتر کالاهای غیرنفتی این استان به مناسبت 29 مهر روز ملی صادرات خبر داد.

جعفر اصغری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به منظور شرکت در فراخوان انتخاب صادرکننده برتر استان ، فرمی در سایتWWW.TPO.IR فرار داده شده که کارفرمایان و واحدهای تولیدی و صنعتی و تجار استان باید آن را تکمیل و ارسال کنندد و کد رهگیری را نزد خود نگه دارند.
وی بیان کرد: آیین معرفی صادرکنندگان برتر استانی همزمان با روز ملی صادرات در راستای تحقق اهداف صادراتی و تقدیر از تلاش های صادرکنندگان کالاهای غیرنفتی همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.
معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: نام نویسی از صادرکنندگان استان از امروز(دوشنبه) آغاز و تا پایان وقت اداری 20 شهرویرماه جاری ادامه دارد.
وی اضافه کرد: کارگروهی متشکل از نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق بازرگانی، استانداری مرکزی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، خانه صنعت، اتاق تعاون و بانک توسعه صادرات، اطلاعات و فعالیت متقاضیان را مورد ارزیابی قرار می دهند.
اصغری گفت: درآمد ارزی حاصل از صادرات، حفظ و توسعه بازارهای هدف و فعالیت های ارزیابی، مهارت فنی و تخصصی کارخانه مذکور در بخش صادرات، و عضویت در تشکل های ثادراتی مهمترین شاخص های انتخاب صادرکنندگان برتر استان مرکزی است.
وی با بیان اینکه سقف امتیاز شرکت کنندگان یک هزار می باشد، بیان کرد: این شاخص ها به صورت کارشناسی و فنی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان ابلاغ شده است.
بیش از دو هزار و 800 واحد صنعتی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند که از این تعداد حدود 300 واحد در بخش صادرات فعال هستند.
3017/6013/[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی