افزایش ناامنی‌ها در "افغانستان" در پی اختلاف رهبران حکومت وحدت ملی

افزایش ناامنی‌ها در به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، جاوید فیصل سخنگوی ریاست‌اجرایی دولت افغانستان اعلام کرد: مردم در آینده نزدیک شاهد تصمیم مهم محمد اشرف‌غنی رئیس‌جمهور و عبدالله عبدالله رئیس‌اجرایی دولت کابل در مورد چگونگی عملی شدن توافقنامه سیاسی حکومت وحدت ملی خواهند شد.
 
وی اذعان داشت: در دیدارهای آینده رهبران حکومت وحدت ملی دو طرف در مورد مسائل کلان مملکتی نیز بحث و تبادل نظر می‌کنند.
 
فیصل خاطرنشان کرد: اشرف‌غنی و عبدالله در دیدار پنجشنبه گذشته نیز در مورد مسائل مهم افغانستان و توافقنامه سیاسی حکومت وحدت ملی صحبت کردند.
 
سخنگوی ریاست‌اجرایی افغانستان افزود: عملی کردن توافقنامه سیاسی حکومت وحدت ملی جز خواسته‌های اصلی مردم است و رهبران این حکومت نیز به خواسته مردم احترام می‌گذارند.
 
زبیر شفیقی یکی از کارشناسان مسائل سیاسی افغانستان در این باره گفت: اختلاف‌های رهبران حکومت وحدت ملی سببر افزابیش ناامنی‌ها در این کشور شده و ادامه این وضعیت عواقب بدی در پی خواهد داشت.
 
وی اظهار داشت: امیدواریم که اشرف‌غنی و عبدالله به توافق برسند و بر اساس قانون اساسی افغانستان حکومتی بوجود آید که پاسخگوی مردم باشد.
 
شفیقی در ادامه تأکید کرد: توافقنامه حکومت وحدت ملی بطور کامل از سوی اشرف‌غنی و عبدالله نقض شده‌ و ریشه تمام چالش‌های امنیتی و اقتصادی از همین اختلافات سر چشمه می‌گیرد و پایان دادن به این اختلافات بر اوضاع امنیتی و اقتصادی افغانستان تأثیر مثبتی خواهد گذاشت.
 
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت میزان، بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی