ماموران اورژانس مادر باردار سه قلوهای اصفهانی را از خطرزایمان ناقص نجات دادند

اصفهان- ایرنا- مادر باردار اصفهانی که در شکم خود سه قلو داشت، یکی از فرزندان خود را هنگام زایمان ناقص با کمک کارشناسان فوریت های پزشکی در منزل به دنیا آورد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان، مدیر این مرکزروز دوشنبه گفت: ساعت 3 بامداد روزگذشته در تماسی با فوریتهای پزشکی 115 اعلام شد که مادری باردار در منزل خود واقع در منطقه خاتون آباد خوراسگان، از توابع شهرستان اصفهان، به شدت دچار درد زایمان شده است.
دکتر غفور راستین افزود: این زن 27 ساله باردار که دومین تجربه زایمان خود را پشت سر می گذاشت و سه قلو باردار بود، یکی از قل های خود را پیش از رسیدن واحدامدادی اورژانس، به دنیا آورده بود اما نوزاد هنوز به طور کامل از رحم مادر خارج نشده بود.
وی ادامه داد: تکنسین های فوریت های پزشکی بلافاصله پس از حضور بر بالین زن جوان، نسبت به خارج کردن کامل نوزاد و انجام مراحل درمانی اولیه شامل بریدن بند ناف، خشک کردن، باز کردن راه هوایی، گرم کردن، اکسیژن درمانی و تمیز کردن نوزاد،اقدام و سپس او وفرزند متولدشده اش را به بیمارستان امین اصفهان منتقل کردند.
به گفته این مادر باردار، وی که هشتمین ماه بارداری خود را پشت سر گذاشته بود، شب گذشته به مدت زیادی راه رفته بود و درد زایمانش مانند دردهای قبلی بوده است.
سجاد مهرپور و پرویز باصری، کارشناسان حاضر در این عملیات بودند.
ت/7135/ 6022[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی