پژوهش‌های علمی درزمینه آسیب‌های اجتماعی در استان قم تقویت شود

احد جمالی
معاون سیاسی امنیتی استاندار قم با اشاره به اینکه خلا یا کمبود نخبگان جامعه در روند روابط اجتماعی از حلقه‌های مفقوده است گفت: باید از سرمایه‌های و نخبگان جامعه برای یافتن راهکارهای مناسب حل آسیب‌های اجتماعی استفاده شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، احد جمالی عصر امروز در جلسه سازمان نظام روانشناسی و مشاوره استان که در تالار امام رضا (ع) فرمانداری قم برگزار شد با اشاره به اینکه  اگر مسائل و مشکلات بر اساس کارشناسی پیگیری شود بسیاری از مشکلات حل می‌شود اظهار داشت: ناهنجاری‌های اجتماعی آهنگ بیمار بودن جامعه است که این بیماری خفیف یا حاد است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم افزود: باید بپذیریم که جامعه در برخی آسیب‌های اجتماعی با مشکل مواجه است که باید با اتخاذ تدابیر لازم به دنبال حل این مشکلات باشیم.

وی با تاکید بر اینکه  باید مسائل را تخصصی دنبال کنیم تصریح کرد: اگر اجتماع سیستمی در جریان باشد و همه کار خود را به درستی انجام دهند بسیاری از مشکلات وجود نخواهد داشت.

جمالی ادامه داد: در روند روابط اجتماعی حلقه‌های مفقوده زیادی وجود دارد که خلا یا کمبود نخبگان جامعه یکی از مهمترین این مسائل است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم شبکه‌های اجتماعی را از آسیب‌های جدی جامعه دانست و گفت: باید مدیریت تغییر داشته باشیم چرا که نمی‌توانیم در برابر آن مقاومت کنیم، همین موضوع سبب شد تا با اقبال مردم از این شبکه‌ها نتوانیم اقدام به موقع داشته باشیم.

وی تصریح کرد:  آموزش باید از دوران کودکی موردتوجه باشد چرا که جامعه هدف اصلی دانش آموزان و دانشجویان هستند و اثرگذاری نیز در همین سنین است.

جمالی رفتار قیم مآبانه را از آسیب‌های جامعه برشمرد و اظهار داشت: به جای دادن جرات به بچه ها در خانواده آن‌ها را در قرنطینه و سایه حمایتی خود نگه می‌داریم ولی این مسئله آینده جامعه را با مخاطره مواجه می‌کند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم با بیان اینکه همه ناهنجاری‌های جامعه به دلیل کم بودن معدل ادب و تربیت است خاطرنشان کرد: داده‌ها و اطلاعات زیاد اما کار پژوهشی بسیارکم است باید از سرمایه‌های و نخبگان جامعه برای یافتن راهکارهای مناسب حل آسیب‌های اجتماعی استفاده شود.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی