موفقیت پزشکان ایرانی در درمان ناباروری/درمان شکست مکرر لانه گزینی

موفقیت پزشکان ایرانی در درمان ناباروری/درمان شکست مکرر لانه گزینیبه گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،لیلا نظری از موفقیت تیم تحقیقاتی بخش ناباروری و IVF بیمارستان آیت الله طالقانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مركز تحقيقات پيشگيري از بيماريهاي زنان در درمان «شکست‌ مکرر لانه‌گزینی » خبر داد و گفت: برخی افراد براي باروری نياز به IVF دارند و متاسفانه بنا به دلایلی این اقدام با شکست مواجه می‌شود. در برخی افراد این شکست‌ها به دفعات مکرر اتفاق می‌افتد در نتیجه فرد نمی‌تواند تجربه یک بارداری را داشته باشد و تاکنون در دنیا هیچ درمان قطعی بر این افراد گزارش نشده است.
 
این فلوشیپ ناباروری و IVF، افزود: برای نخستین بار در دنیا تیم تحقیقاتی بخش ناباروری و IVF بیمارستان آیت الله طالقانی به سرپرستی دکتر ساغر صالح پور و دكتر شهرزاد زاده مدرس موفق به درمان شکست مکرر لانه گزینی با استفاده از فاکتورهای رشد پلاکتی (PRP) شد.
 
این متخصص زنان و زایمان در ادامه یادآور شد: فاکتورهای رشد پلاکتی از خون محیطی خود فرد گرفته می‌شود و سپس در فضای آزمایشگاهی پلاکت و گلبول‌های قرمز خون از یکدیگر جدا و تنها پلاکت که حاوي فاكتورهاي رشد فراوان است به رحم مادر تزریق می‌شود.
 
وی افزود: نتایح تحقیقات انجام شده روی 20 بیمار نشان داد 18 خانم به کمک این روش توانستند بارداری داشته باشند و بكار بردن  این روش برای آنها هیچ عارضه‌ای به همراه نداشته است.
دكتر نظری خاطرنشان کرد: تاکنون از فاکتورهای رشد پلاکتی (PRP) در حوزه‌های مختلف پزشکی مانند چشم پزشکی، ارتوپدی و ... استفاده شده اما در حوزه شكست مكرر لانه گزيني در ناباروری و IVF برای اولین بار در جهان در بیمارستان آیت الله طالقانی انجام شد.
انتهای پیام/


[ منبع این خبر سایت میزان، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی