تاکید افغانستان بر گسترش روابط سیاسی، اقتصادی و امنیتی با ایران

لاریجانی و ربانی
وزیر امور خارجه افغانستان که پس از دیدار با رئیس مجلس جمهوری اسلامی ایران قرار است با وزیر خارجه و دبیرشورای امنیت ملی کشورمان تبادل نظر کند و بر گسترش همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی با تهران تاکید خواهد کرد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسینم، «علی لاریجانی» رئیس مجلس جمهوری اسلامی ایران و «صلاح‌الدین ربانی» وزیر امور خارجه افغانستان با یکدیگر در تهران دیدار و گفت‌وگو کردند.

همچنین امروز صلاح‌الدین ربانی با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه و «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیدار می‌کند.

وزارت امور خارجه افغانستان در این باره اعلام کرد: در این دیدار لاریجانی ابراز امیدواری کرد که سفر ربانی به تهران دست‌آوردهای خوبی برای توسعه بیشتر روابط دو کشور به همراه داشته باشد.

لاریجانی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران خواستار حفظ وحدت و یکپارچگی سرزمین افغانستان و تقویت نظام سیاسی این کشور و موفقیت و پیروزی دولت و مردم افغانستان در مبارزه با تروریسم است.

وزیر امور خارجه افغانستان نیز از نگاه دوستانه جمهوری اسلامی ایران نسبت به افغانستان و میزبانی میلیون‌ها شهروند مهاجر افغانستانی طی 35 سال گذشته قدردانی کرد.

ربانی اظهار داشت: افغانستان به صورت جدی خواستار گسترش همکاری‌های سیاسی و امنیتی و توسعه همکاری‌های تجارتی و ترانزیتی با ایران است.

در این دیدار وزیر امورخارجه افغانستان موضوع گسترش دیدارها و روابط میان مقامات و اعضای پارلمان‌های افغانستان و ایران را در جهت گسترش روابط دو کشور مطرح کرد که با استقبال رئیس مجلس جمهوری اسلامی ایران روبرو شد.

انتهای پیام/.[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی