عبدالله و غنی برای اصلاح نظام انتخاباتی افغانستان به توافق رسیدند

عبدالله و غنی
رئیس‌جمهور و رئیس‌اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان پس از افزایش تنش‌ها در سومین دیدارشان در مورد روند اصلاح نظام انتخاباتی افغانستان به توافق رسیدند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، ریاست‌اجرایی دولت افغانستان اعلام کرد: «محمد اشرف‌غنی» رئیس‌جمهور و «عبدالله عبدالله» رئیس‌اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان در ارگ ریاست‌جمهوری این کشور دیدار کردند.

این سومین دیداری است که اشرف‌غنی و عبدالله پس از افزایش تنش‌ها با یکدگیر برای حل و فصل اختلافاتشان و نتیجه‌گیری در مورد ادامه کار حکومت وحدت ملی انجام می‌دهند.

در این دیدار رهبران حکومت وحدت ملی درباره اصلاح نظام انتخاباتی٬ توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی٬ تشکیل کمیسیون اصلاجات قانون اساسی و تعیین اعضای کمیته نظارت برتطبیق توافقنامه سیاسی به توافقاتی دست یافتند.

جزئیات توافقات دو طرف در جریان هفته جاری به طور رسمی از سوی دفتر ریاست‌جمهوری و ریاست‌اجرایی دولت افغانستان منتشر خواهد شد.

سومین دیدار رهبران حکومت وحدت ملی افغانستان پس از افزایش تنش‌ها برای حل اختلافاتشان در حالی انجام می‌شود که کارشناسان مسائل سیاسی این کشور افزایش ناامنی‌ها را از مهمترین نتایج اختلاف اشرف غنی و عبدالله می‌دانند.

«زبیر شفیقی» کارشناس مسائل سیاسی افغانستان در این باره اظهارداشت که توافقنامه حکومت وحدت ملی بطور کامل از سوی اشرف‌غنی و عبدالله نقض شده‌ و ریشه تمام چالش‌های امنیتی و اقتصادی از همین اختلافات سر چشمه می‌گیرد و پایان دادن به این اختلافات بر اوضاع امنیتی و اقتصادی افغانستان تأثیر مثبتی خواهد گذاشت.

انتهای پیام/.[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی