دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء: کودتا نشان داد ترکیه باید مواضعش درباره سوریه را تغییر دهد

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء گفت که ما در سوریه به رهبری امام خامنه‌ای با 140 کشور می‌جنگیم.

به گزارش ایسنا، اکرم الکعبی دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در این دیدار اظهار کرد: گروه‌های تروریستی حتی در شهر آنکارا پایتخت ترکیه هم مستقر هستند و این کشور همچنان بهترین مسیر برای ورود تروریست‌ها به خاک سوریه است.

الکعبی در خصوص محاصره شهر استراتژیک حلب سوریه ادامه داد: تروریست‌ها طی هفته‌های اخیر در داخل شهر حلب محاصره شدند، پس از این اتفاق بود که کشورهای عربستان، قطر و ترکیه برای شکست محاصره شهر حلب جلسه مشترکی را برگزار کردند.

او گفت: این کشورها به این نتیجه رسیدند که از طریق اشغال منطقه "الراموسه" محاصره شهر حلب را بشکنند، ولی ما دوباره خط محاصره را ترمیم کردیم و اکنون تروریست‌ها در شهر حلب در محاصره کامل قرار دارند و نمی‌توانند به این شهر وارد یا خارج شوند، چون ما منطقه راموسه را زیر آتش خودمان داریم.

وی در خصوص گروه‌های تروریستی فعال در سوریه گفت: گروه تکفیری جبهة النصرة سوریه تحت حمایت کامل کشور قطر قرار دارد و عربستان نیز از گروهک احرار الشام حمایت می‌کنند. ما این اطلاعات را از بازجویی اسرای تروریست به دست آوریم، بر اساس همین اطلاعات بود که ما گفتیم در سوریه به رهبری امام خامنه‌ای با 140 کشور می‌جنگیم.

این فرمانده برجسته بسیج مردمی (حشد شعبی) عراق، حمایت ترکیه از گروه‌های تروریستی فعال در سوریه را عیان دانست و افزود: اکثر گروه‌های تروریستی در ترکیه مقر رسمی دارند و اینگونه نیست که فعالیت این گروه‌ها پنهانی باشد، بلکه گروه‌های تروریستی حتی در شهر آنکارا پایتخت ترکیه هم مستقر هستند و این کشور همچنان بهترین مسیر برای ورود تروریست‌ها به داخل خاک سوریه است.

 الکعبی با اشاره به وضعیت ناگوار شیعیان سوریه گفت: شهرهای فوعه و کفریا، دو شهر شیعه نشین در سوریه است که پیش از ناآرامی‌ها، 30 هزار تن از شیعیان این کشور در این شهرها زندگی می‌کردند، اما پس از شروع جنگ در سوریه، هزاران نفر از شیعیان از شهرهای فوعه و کفریا مهاجرت کردند و اکنون تنها 10 تا 15 هزار نفر در این شهرها زندگی می‌کنند که بسیاری از آن‌ها از سادات و از نسل ابوالمکارم بنی زهره هستند.

وی تصریح کرد: کودتا در ترکیه نشان داد که این کشور باید مواضعش را در خصوص سوریه عوض کند، ما در جریان عملیات شکست محاصره شهرهای فوعه و کفریا، چندین تروریست خارجی عضو جبهة النصرة را اسیر کردیم که این افراد در جریان بازجویی گفتند مقامات عربستانی به آن‌ها گفته‌اند اگر محاصره شهرهای فوعه و کفریا آزاد شود، ایران بر ما پیروز می‌شود.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء خاطرنشان کرد: افتخار ما این است که ادامه دهنده راه امام خمینی(ره) هستیم.

هم‌چنین رئیس مجلس خبرگان رهبری در دیدار دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نُجباء که پیش از ظهر روز یک‌شنبه هفتم شهریورماه برگزار شد، با اشاره به تجربه دوران دفاع مقدس اظهار کرد: در دوران جنگ تحمیلی، همه جهان به جنگ ما آمدند و همه درصدد کمک به رژیم بعث عراق بودند تا انقلاب اسلامی ایران را شکست دهند، اما خداوند در دوران هشت ساله دفاع مقدس به کمک ما آمد و خداوند شما را هم کمک خواهد کرد.

آیت‌الله احمد جنتی با تاکید بر پیروزی جریان مقاومت گفت: من خوشحالم که شما روحیه قوی دارید، رزمندگان شما شبیه بسیجی‌های ما هستند و قطعاً پیروزی در نهایت از آن شما است، البته قطعا رسیدن به پیروزی زمان می‌برد و این امتحانی از جانب خداوند است.

بنا بر گزارش دفتر رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء، وی در پایان خاطرنشان کرد: خون شهدای شما، پشتیان‌تان است و از مقام معظم رهبری تا دولت و ملت ایران همه ما پشتیبان شما رزمندگان مقاومت هستیم و شما را از خودمان می‌دانیم. ما هر خدمتی که بتوانیم انجام بدهیم، از شما دریغ نخواهیم کرد و راه شما، راه امام علی(ع) و راه امام حسین(ع) است.

انتهای پیام[ منبع این خبر سایت ایسنا، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی