بزرگ‌ترین پکیج تصفیه فاضلاب شهری کشور اجرایی شد

تهران- ایرنا- یک شرکت فناور داخلی موفق شد با طراحی و ساخت بزرگترین پکیج تصفیه فاضلاب شهری کشور، گام بلندی در راستای صرفه جویی هزینه ها و حل مشکلات عمومی بردارد.

به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیرعامل شرکت کاشفان نیکنام با اشاره به طراحی و ساخت بزرگترین پکیج تصفیه فاضلاب شهری در شهر جدید مجلسی اصفهان گفت: این پکیج با ظرفیت هزار و 700 مترمکعب در شبانه روز، دارای توانایی تحت پوشش قرار دادن 9 هزار نفر است.
حسین فرهادیان افزود: برخورداری از فضای مفید کمتر از 700 مترمربع، مصرف انرژی بسیار مناسب (کمتر از 50 کیلو وات) و استفاده از فناوری های تصفیه نوین فاضلاب از ویژگی های منحصر به فرد این سیستم است.
وی قابلیت نصب در مناطق مختلف آب و هوایی، کاهش سرمایه گذاری اولیه و افزایش بهره وری را از مزایای پکیج نوین تصفیه تولید داخل برشمرد و ادامه داد: این شرکت پکیج ها را به صورت فلزی و پلی اتیلنی با استفاده از نوین ترین تکنولوژی تصفیه فاضلاب مبتنی بر شرایط تعریف کرده و موفق شده است پکیج با بار آلودگی کم، متوسط و زیاد، طراحی و اجرا کند.
به گفته فرهادیان، فاضلاب های آلوده و بیماری زا پس از هدایت به این سیستم و طی مراحل مختلف تصفیه به پسابی زلال، بدون بو و عاری از مواد معلق پالایش می شوند.
وی با اشاره به ثبت اختراعات و فعالیت های گوناگون این شرکت در حوزه تصفیه فاضلاب های شهری افزود: ساخت پکیج های نوین تصفیه بیولوژیکی فاضلاب به روش رشد تلفیقی، آکنه معلق نیلفام مورد استفاده در تصفیه خانه های آب و فاضلاب و ساخت پکیج های نوین تصفیه شیمیایی فاضلاب های صنعتی از اختراعات ثبت شده این شرکت به شمار می روند.
فرهادیان با اشاره به توانمندی این شرکت در تولیدات فناورانه صنعت آب و فاضلاب گفت: طراحی و اجرای شبکه های جمع آوری فاضلاب، پکیج های نوین تصفیه بیولوژیکی فاضلاب های بهداشتی و صنعتی، پکیج های نوین تصفیه شیمیایی فاضلاب های صنعتی، انواع تجهیزات مورد نیاز در تصفیه خانه های آب و فاضلاب و سیستم های نوین چربی گیری از طرح های اجرایی شده توسط فناوران این شرکت به شمار می روند.
علمی**1023**1834[ منبع این خبر سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی