9 کمیته برای برگزاری برنامه های هفته دفاع مقدس در فاروج تشکیل شد

فاروج- ایرنا- فرماندار فاروج گفت: 9 کمیته برای برگزاری هرچه باشکوه تر برنامه های هفته دفاع مقدس در این شهرستان خراسان شمالی تشکیل شد.

به گزارش ایرنا، امان الله خدمتگزار دوشنبه در نشست هماهنگی و برنامه ریزی گرامی داشت پروژه مهر و هفته دفاع مقدس، این کمیته ها را شامل کمیته امنیتی، دانشجویی و دانش آموزی، اطلاع رسانی و تبلیغات، نظارت و ارزیابی، ایثارگران ورزشی و جوانان، بانوان و پشتیبانی دانست.
وی گفت: 8 سال دفاع مقدس حماسه ای بی بدیلی بود که نقش آفرینی فرزندان انقلاب، پیروزی و ایستادگی آنها را با بصیرت و شعور سیاسی در مقابل استکبار جهانی رقم زد.
فرماندار فاروج افزود: بیان ارزش های جنگ و دفاع مقدس برای جوانانی که آن زمان را درک نکردند در شرایط حساس کنونی بسیار با اهمیت است.
وی گفت: با توجه به تقارن آغاز سال تحصیلی وهفته گرامی داشت هفته دفاع مقدس، باید با برنامه ریزی و سازماندهی مناسب، برنامه های جذاب و تاثیرگذاری را اجرا کرد.
امام جمعه تیتکانلو هم در این نشست گفت: نهضت دفاع از ارزش ها، دفاع از اعتقادات و حتی دفاع از میهن اسلامی همیشه استمرار دارد.
حجت الاسلام حسین نادعلیزاده اظهار داشت: اگر ملت ایران اسلامی در برابرهجوم دشمنان اسلام و انقلاب توانست پیروزشود لطف وعنایت خدا واستقامت این ملت قهرمان بود.
وی بر حفظ یاد امام راحل و شهدا و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های دهه سوم و چهارم انقلاب با برنامه های متنوع تاکید کرد.
نواختن زنگ ایثار و مقاومت در مدارس، دعوت از ایثارگران در کنار مدیران مدارس و بیان خاطرات هشت سال دفاع مقدس برای دانش آموزان، دیدار با امام جمعه، برگزاری جشن شکوفه ها همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس و دیدار با خانواده های شهدا و حضور در گلزار شهدا و تجدید میثاق با حضور دانش آموزان و .... از جمله برنامه های پروژه مهر و هفته دفاع مقدس عنوان شد.
افتتاح پایگاه بسیج در روستاهای خیرآباد ، گزکوه و خرق ، برگزاری صبحگاه مشترک ، غبارروبی و عطر افشانی گلزار شهدا ، دیدار با خانواده های معظم شهدا ، و ،برگزاری گفتمان های دینی ،نمایشگاه عکس و ایثار ، و ... از جمله برنامه های پیش بینی شده برای این هفته است.
شهرستان 52 هزار نفری فاروج در 90 کیلومتری شرق بجنورد واقع است.
7187/ 6042



[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]





جدیدترین اخبار اقتصادی